Polska

PolskiBus wprowadza nowe trasy i... ekskluzywne przewozy. Jest kilka ale

Jakub Szczęsny
PolskiBus wprowadza nowe trasy i... ekskluzywne przewozy. Jest kilka ale
12

Niedawno recenzowałem dla Was przejazd Lux Expressem, gdzie nie powiem - bardzo mi się podobało (gdyby nie te korki na wjeździe do Warszawy od strony Grójca...). Więcej miejsca, atrakcyjny system multimedialny to mocne zalety luksusowego przewoźnika, w ten segment wkracza również PolskiBus, który pr...

Niedawno recenzowałem dla Was przejazd Lux Expressem, gdzie nie powiem - bardzo mi się podobało (gdyby nie te korki na wjeździe do Warszawy od strony Grójca...). Więcej miejsca, atrakcyjny system multimedialny to mocne zalety luksusowego przewoźnika, w ten segment wkracza również PolskiBus, który przy okazji wprowadza szereg nowych miast w ramach kolejnych tras przejazdu. Z mojego punktu widzenia wielkiej rewolucji jednak nie ma.

Ale pamiętajcie - to tylko mój punkt widzenia

Pewne ale o których wspominałem w tytule tyczą się pominięcia istotnej dla mnie bardzo trasy Rzeszów < -> Warszawa, gdzie po pobieżnym przeczytaniu informacji prasowej miałem nadzieję na to, że również trasy wyjeżdżające z Rzeszowa zostaną wzbogacone o przystanki m. in. w Sandomierzu - stamtąd mam już tylko rzut beretem do rodzinnego domu, gdzie bywam jeszcze dosyć często. Dla niektórych z Was jednak zmiany w Polskim Busie będą naprawdę istotne - zwłaszcza, że do obecnej siatki przejazdów dołączają również inne miasta.

Najistotniejsza zmiana jednak to wprowadzenie przejazdów luksusowych. Nie jest tajemnicą to, że Polski Bus chce uszczknąć nieco rynku Lux Express

Ci, którzy jechali już Lux Expressem zgodnie przyznają - tam wyższe osoby mogą liczyć na odpowiednio wysoki poziom komfortu. Miejsca na nogi jest aż nadto, fotele co prawda nie są zauważalnie wygodniejsze, natomiast system multimedialny i bardziej niezawodny dostęp do Internetu "robią różnicę". Dużo wygodniej jest również rozsiąść się z komputerem na kolanach. To rozwiązanie akurat sprawdzałem niedawno na trasie Rzeszów -> Warszawa i jestem z tego niesamowicie zadowolony. W Polskim Busie byłoby z tym nieco trudniej.

PolskiBusGold.com jest odpowiedzią na potrzeby najbardziej wymagających pasażerów. To coś więcej niż podróż. To inny, wyższy poziom komfortu. Zdecydowaliśmy się na kolejną inwestycję wartą ponad 10 000 000 zł, by po raz kolejny zrewolucjonizować rynek i odmienić oblicze transportu publicznego w Polsce. Nasza nowa usługa będzie łączyła dobrze znane i lubiane cechy marki PolskiBus.com, do których przyzwyczailiśmy już naszych pasażerów, z zupełnie nowymi udogodnieniami, takimi jak większa przestrzeń na nogi czy profesjonalna obsługa personelu pokładowego oferująca wzbogaconą propozycję cateringową. - Sir Brian Souter, Prezes Zarządu PolskiBus.com

Już w samej informacji prasowej podanej na stronie Polskiego Busa widać, że jest to odpowiedź nie tylko na potrzeby konsumentów, ale także na zmieniający się rynek przewozowy. Lux Express wypełnia lukę tam, gdzie Polski Bus sprawdza się gorzej. Zwracam również uwagę na "czynnik społeczny", który dla mnie jest nie mniej ważny, niż tanie przejazdy oraz wysoki poziom komfortu. W Lux Express nie spotkałem się z pasażerami lekko mówiąc "niekulturalnymi", którzy nie krępowali się, by podczas podróży popijać sobie alkohol i prowadzić głośne rozmowy - również na trasach nocnych. Miejsca dla podróżnych w Lux Express są przydzielane imiennie, można przed rezerwacją wybrać takie, które odpowiada nam najbardziej.

Bilety uprawniające do podróży Polskim Busem w wersji Gold są dostępne od dzisiaj, a pierwsze przejazdy na dwóch trasach będą realizowane od 21 września. Do wyboru będą dwie trasy - Warszawa-Wrocław, która będzie obsługiwać dziennie trzy przejazdy oraz Warszawa - Kraków z czterema. Na potrzeby bardziej wymagających klientów zainwestowano 10 000 000 zł na przestronniejsze i wygodniejsze autokary. Uprzednio przeszkolono personel, który będzie do dyspozycji podróżnych przez cały czas. Wzbogacona została również oferta cateringowa na tych trasach - niestety nie zdradzono dokładnie w jakim wymiarze owa zmiana ma się wyrazić.

Nowe linie Polskiego Busa

Do linii "standardowych" dołączają nowe połączenia w ramach zupełnie nowych miast-przystanków Polskiego Busa. Oferta została wzbogacona aż o 17 nowych miejsc, skąd i dokąd dzięki Polskiemu Busowi będziemy mogli się przemieszczać. Do nowości w tym kontekście dołączają Augustów, Biała Podlaska, Elbląg, Kalisz, Łomża, Mława, Ostrów Wielkopolski, Ostrołęka, Płock, Piotrków Trybunalski, Siedlce, Skarżysko Kamienna, Suwałki, Sandomierz, Sieradz, Tarnobrzeg oraz Włocławek, gdzie podróże będą się odbywać w ramach zupełnie nowych połączeń: P25, P26, P27, P28, P29, P30, P31 oraz P32.

Podróże zawierające w sobie nowe miasta będą przedstawiać się następująco:

Nowa trasa P25 z Warszawy do Suwałk przez Ostrołękę, Łomżę oraz Augustów będzie obejmować 3 kursy dziennie. P26 z Warszawy do Włocławka przez Płock będzie realizowana już 7 razy w ciągu dnia. Kolejna, P27 z Warszawy do Białej Podlaskiej przez Siedlce pojedzie 7 razy dziennie. P28 ze stolicy do Opola przez Piotrków Trybunalski i Częstochowę obejmie 2 kursy, natomiast P29 Warszawa - Elbląg przez Mławę i Ostródę pojedzie 3 razy. P30 z Warszawy do Kielc przez Radom, Skarżysko Kamienną zaoferuje przejazdy 4 razy w ciągu dnia. Kolejne kursy - P31 z Warszawy do Tarnobrzega przez Radom, Ostrowiec Świętokrzyski, Sandomierz pojedzie 3 razy, a P32, Warszawa - Ostrów Wielkopolski przez Łódź, Sieradz i Kalisz podobnie - również trzykrotnie w ciągu dnia.

Do oferty Polskiego Busa dołączono również nową linię międzynarodową - P8/B1 z Warszawy do Tallinna przez Białystok, Wilno oraz Rygę.

Polski Bus potwierdza - to lider na rynku przewozów w Polsce

I o ile na krótszych trasach w dalszym ciągu będą konkurować ze sobą tzw. "busiarze", to Polski Bus chce spiąć swoimi liniami najważniejsze miasta w Polsce plus kilka połączeń między mniejszymi miastami powiatowymi. Dla miłośników podróży po Polsce polecam połączenie z Warszawy do Sandomierza - jest tutaj co zobaczyć i można odwiedzić przy okazji kilka naprawdę ciekawych miejsc. Martwi mnie jedynie brak luksusowych połączeń z Rzeszowa oraz brak spięcia stolicy Województwa Podkarpackiego z nowymi miastami obsługiwanymi przez Polskiego Busa - Tarnobrzegiem oraz Sandomierzem, gdzie takie połączenia naprawdę pomogłyby mi w okresowych podróżach między tymi miastami.

Grafika: 1, 2, 3

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

lux expresspolski bus