Spotify

"Witajcie po ciemniej stronie" - nowe Spotify dla iPada

Konrad Kozłowski
2

Spotify potrzebowało aż pół roku na przygotowanie nowej wersji swojej aplikacji dla iPada. Oczekiwanie słuchaczy dobiegło jednak końca, ponieważ dzisiaj do App Store trafia nowe, czarne Spotify zawierające kilka innych nowości. Zupełnie nowym wyglądem Spotify emocjonowaliśmy się nieco na raty. Po...

Spotify potrzebowało aż pół roku na przygotowanie nowej wersji swojej aplikacji dla iPada. Oczekiwanie słuchaczy dobiegło jednak końca, ponieważ dzisiaj do App Store trafia nowe, czarne Spotify zawierające kilka innych nowości.

Zupełnie nowym wyglądem Spotify emocjonowaliśmy się nieco na raty. Pod koniec stycznia tego roku można było wypróbować jeszcze przed premierą odświeżony wygląd aplikacji dla PC stosując pewną "sztuczkę". Dopiero w kwietniu został on udostępniony oficjalnie dla PC i na iPhone'a, a tydzień później pojawiła się wersja dla Androida. W maju czarne Spotify zawitało na Linuksa, a od tamtej pory obserwowaliśmy pojawianie się takich zmian i aktualizacji jak uaktualnienie aplikacji dla Windows Phone oraz nowości w postaci Spotify Connect i ostatnie Spotify Family.

To podsumowanie miało na celu pokazać jak wiele wydarzyło się od momentu oficjalnego udostępnienia nowego Spotify do dnia dzisiejszego, kiedy to doczekaliśmy się aktualizacji wersji dla iPada. Tablet Apple został potraktowany na równi z desktopami przez Spotify, więc możliwe jest odsłuchiwanie dowolnych utworów zupełnie za darmo, lecz z przerywnikami reklamowymi. Co się zmieniło?

Przede wszystkim powitaliśmy "nowy", ciemny motyw, odświeżoną typografię oraz zaokrąglenie elementów interfejsu np. ikon artystów. Dodano sekcję "Moja Muzyka", gdzie zebrane są wszystkie utwory dodane do playlist, ulubione albumy i artyści. Dostępny jest podział na wykonawców i płyty, więc nareszcie można wygodnie przeglądać całą naszą biblioteczkę w Spotify. Odświeżona wersja Spotify dla iPada jest już dostępna (lub lada moment będzie) w App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu