Spotify

To już oficjalne: Spotify Family rusza w Polsce

TP
Tomasz Popielarczyk
32

Zaledwie kilka dni temu informowałem o uruchomieniu rewelacyjnego systemu płatności Spotify Family, w ramach którego użytkownicy mogli w bardzo korzystnych warunkach wykupić subskrypcję premium dla siebie oraz swoich bliskich. W chwili, gdy piszę te słowa, usługa powinna być już dostępna na Waszych...

Zaledwie kilka dni temu informowałem o uruchomieniu rewelacyjnego systemu płatności Spotify Family, w ramach którego użytkownicy mogli w bardzo korzystnych warunkach wykupić subskrypcję premium dla siebie oraz swoich bliskich. W chwili, gdy piszę te słowa, usługa powinna być już dostępna na Waszych kontach.

Przypomnijmy, że Spotify Family to model płatności za usługę premium, w ramach którego opłata za wszystkich członków rodziny jest pobierana z jednego rachunku bankowego. Każdy z użytkowników ma do dyspozycji własne konto premium pozbawione reklam oraz jakichkolwiek ograniczeń. Domownicy mogą w jednym czasie logować się na swoje profile i swobodnie słuchać muzyki zarówno offline jak i online.

Najlepsze w tym wszystkim są jednak ceny. Otóż za każdego dodatkowego członka rodziny płacimy zaledwie 50 proc. normalnej stawki, a więc w Polskich realiach jest to nie standardowe 20 złotych, a jedynie 10. Wszystko powinna wyjaśnić grafika, którą zamieszczam poniżej. Jak widać, przy pięcioosobowej rodzinie łączny koszt Spotify Premium w ramach usługi Family wyniesie 60 złotych (pierwszy użytkownik 20 zł plus czterech użytkowników po 10 zł).

Co zrobić, żeby aktywować ten model płatności? Wystarczy wejść na dedykowaną mu stronę internetową, a następnie zalogować się na swoje konto (oczywiście musimy być użytkownikami premium) i kliknąć "wyższa wersja". Dalej już tylko decydujemy o liczbie członków rodziny, którym będziemy opłacali konto premium. Nasz profil wówczas uzyska status administratora i otrzymamy możliwość zaproszenia nowych użytkowników. Funkcję zapraszania znajdziemy na ekranie zarządzania Spotify Family. Należy tam podać jedynie adresy e-mail członków rodziny, którym będziemy opłacali konta.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu