Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Spotify

Spotify Connect okazało się strzałem w dziesiątkę. Wkrótce trafi do telewizorów

TP
Tomasz Popielarczyk
21

Spotify najwyraźniej udało się znaleźć skuteczny sposób na uzyskanie przewagi nad konkurencją. Uruchomione przed rokiem rozwiązanie Spotify Connect jest już obecne na 80 modelach różnych urządzeń. A w drodze są kolejne, w tym telewizory typu Smart TV, a także systemu Multi Room. Spotify pochwalił...

Spotify najwyraźniej udało się znaleźć skuteczny sposób na uzyskanie przewagi nad konkurencją. Uruchomione przed rokiem rozwiązanie Spotify Connect jest już obecne na 80 modelach różnych urządzeń. A w drodze są kolejne, w tym telewizory typu Smart TV, a także systemu Multi Room.

Spotify pochwaliło się właśnie, że do grona partnerów wspierających rozwiązanie Spotify Connect dołączyli Bose, Panasonic oraz Gramofon. Łącznie jest to już całkiem liczne grono producentów, a to przekłada się na 80 różnych modeli urządzeń, które wspierają ten standard. Na tym jednak nie koniec, bo do końca roku liczba ta ma przekroczyć symboliczną setkę.

O Spotify Connect już pisaliśmy niejednokrotnie. Rozwiązanie to pozwala użytkownikowi na słuchanie muzyki za pomocą wspierającego standard głośnika z wykorzystaniem smartfona lub tabletu. Jedyny warunek, jaki należy spełnić to umieszczenie wszystkich urządzeń w tej samej sieci WiFi. Jest to zatem szybkie i wygodne. Przyznam szczerze, że jako posiadacz niekompatybilnego soundbara Creative ZiiSound D3x oraz subwoofera DSx, z którymi łączę się po Bluetooth, mam ogromną ochotę na przesiadkę. A rosnąca liczba urządzeń zdecydowanie ku temu sprzyja.

Przyszłość ma przynieść na tym polu szereg innowacji. Przykładowo, współpraca z marką Gramofon pozwoli na wyposażenie w Spotify Connect innych urządzeń, dzięki technologii WiFi Fon. Do tego dojdą też dwie zupełnie nowe kategorie: Smart TV oraz systemu Multi Room. Spotify nawiązało bowiem współpracę z Philipsem, na mocy której modele tej firmy pracujące pod kontrolą systemu Android będą mogły służyć do streamingu muzyki z sieci - zarówno we współpracy ze smartfonem jak i bez niego. Zestawy Multi Room to natomiast okazja dla rodzin, a także posiadaczy rozbudowanych systemów głośników. Najprawdopodobniej wiele z tych nowości zobaczymy na tegorocznych targach IFA, skąd postaram się je Wam zrelacjonować.

Spotify Connect staje się powoli jednym z kluczowych atutów usługi. Zapewnienie użytkownikom większego komfortu podczas słuchania muzyki w domu wydaje się odpowiednim kierunkiem rozwoju i sprawia, że Spotify symbolicznie wychodzi poza internet, stając się bardziej namacalnym produktem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

muzykamultimediaSpotify