Microsoft

Spotify przypomniało sobie o Windows Phone

Konrad Kozłowski
27

Windows Phone znaczy coraz więcej dla deweloperów, lecz w wielu przypadkach wyraźnie widoczna jest jeszcze ignorancja wobec mobilnej platformy Microsoftu. Spotify dopiero dziś zaktualizowało swoją aplikację umożliwiając użytkownikom darmowy odsłuch, który dostępny był na iOS i Androida od dłuższego...

Windows Phone znaczy coraz więcej dla deweloperów, lecz w wielu przypadkach wyraźnie widoczna jest jeszcze ignorancja wobec mobilnej platformy Microsoftu. Spotify dopiero dziś zaktualizowało swoją aplikację umożliwiając użytkownikom darmowy odsłuch, który dostępny był na iOS i Androida od dłuższego czasu.

Na tę wiadomość czekało wielu posiadaczy smartfonów z Windows Phone - zapowiedziana na dziś aktualizacja aplikacji Spotify wprowadzi możliwość darmowego słuchania muzyki. Od ponad pół roku jest to możliwe w mobilnych wydaniach usługi na iOS-ie i Androidzie. Obowiazują naturalnie pewne ograniczenia (między innymi playlisty mogą być odtwarzane tylko w trybie losowym oraz brak opcji offline), jednak nawet w takiej formie Spotify oferuje naprawdę wiele.

Nowa aplikacja to także sporo innych nowości i poprawek. Wśród nich znalazły się nowy sposób prezentacji wyników wyszukiwania, ułatwione przeglądanie stron wykonawców oraz odkrywanie zupełnie nowych. Aplikacja jest kompatybilna z Windows Phone 8 i 8.1 i powinna zawitać do Sklepu Windows Phone tego popołudnia.

W tym momencie Spotify bez wątpienia jest najlepszą propozycją, jeżli chodzi o darmowy dostęp do muzyki. W aplikacjach na desktop i tablety możemy słuchać dowolnych utworów zupełnie za darmo z krótkimi przerwami na reklamy. Na wszystkich trzech najpopularniejszych systemach mobilnych Spotify pozwala na darmowe odtwarzanie w trybie losowym, lecz możemy odsłuchiwać utworzone przez nas wcześniej playlisty.

Spotify przyznaje, że "nie zapomnieliśmy o Was", kierując swoje słowa do posiadaczy urządzeń z Windows Phone. Wielka szkoda jednak, że Spotify przypomniało sobie o nich tak późno.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Windows PhoneSpotify