Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Spotify

Spotify z ofertą rodzinną. Pełnowartościowe konto premium za symboliczną dychę

TP
Tomasz Popielarczyk
14

Spotify rozszerza swoją ofertę o pakiety rodzinne, w ramach których użytkownicy mogą prowadzić jednocześnie 5 kont w ramach jednej płatności. Korzyści to oczywiście diametralnie niższe ceny oraz pełny zasób funkcji i indywidualny profil dla każdego domownika. Chciałoby się napisać, że właśnie tego w...

Spotify rozszerza swoją ofertę o pakiety rodzinne, w ramach których użytkownicy mogą prowadzić jednocześnie 5 kont w ramach jednej płatności. Korzyści to oczywiście diametralnie niższe ceny oraz pełny zasób funkcji i indywidualny profil dla każdego domownika. Chciałoby się napisać, że właśnie tego w ofercie serwisów ze streamingiem muzyki brakowało.

Dotąd, jeżeli w czteroosobowej rodzinie każdy chciał korzystać ze Spotify, konieczne było indywidualne wykupienie i opłacenie czterech kont oraz podpięcie czterech kart płatniczych. W ramach pakietu Family jedna osoba może podpiąć konta wszystkich członków rodziny pod siebie i płacić mniej. Za każdą dodatkowo podpiętą osobę będziemy płacili abonament o połowę niższy, a więc korzyści są wymierne. Przy czteroosobowej rodzinie zapłacimy zatem jedynie za dwa i pół konta.

Nie wiąże się to z żadnymi ograniczeniami, bo każdy z użytkowników otrzymuje indywidualne konto z indywidualnymi rekomendacjami oraz uniwersalnym dostępem. Nie ma zatem reklam ani blokady pobierania utworów do słuchania offline. Do swoich subkont użytkownicy mogą się logować w dowolnym momencie równocześnie - oczywiście każdy do swojego. Mamy zatem ofertę, w ramach której aktywowane jest standardowe konto premium. Jedyna różnica polega na płatności realizowanej z jednego konta oraz oczywiście cenie. Maksymalnie w ten sposób możemy połączyć pięć kont.

Na początek nowa usługa trafia do Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii i Portugalii. W ciągu najbliższych kilku tygodni ma zostać udostępniona na wszystkich rynkach, w tym oczywiście również polskim. Niestety żadnych bliższych dat nie ujawniono.

Warto wspomnieć, że oferta Spotify nie jest nowością. Już od pewnego czasu podobny model płatności oferuje konkurencyjny serwis Rdio. Dobrze jednak wiedzieć, że nabiera on popularności. Jestem przekonany, że to skuteczny sposób, aby zachęcić większą liczbę użytkowników do korzystania z serwisu. Szczególnie, że sprzyja temu cena - 10 złotych miesięcznie za dodatkowego domownika to właściwie grosze. Przechowywanie plików MP3 na domowym serwerze czy komputerach faktycznie traci zupełnie sens.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

muzykaSpotifystreaming