Microsoft

Windows Phone 8.1 na ponad połowie urządzeń z platformą Microsoftu na pokładzie

Jakub Szczęsny
Windows Phone 8.1 na ponad połowie urządzeń z platformą Microsoftu na pokładzie
21

Październik był dla Windows Phone tym miesiącem, w którym wersja 8.1 prześcignęła pierwszą wersję tego systemu udziałem w ogóle platformy. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez AdDuplex, który zbiera dane dzięki aplikacjom opartym na AdDuplex SDK V2. Okazuje się, że w tym miesiącu Window...

Październik był dla Windows Phone tym miesiącem, w którym wersja 8.1 prześcignęła pierwszą wersję tego systemu udziałem w ogóle platformy. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez AdDuplex, który zbiera dane dzięki aplikacjom opartym na AdDuplex SDK V2.

Okazuje się, że w tym miesiącu Windows Phone 8.1 jeszcze bardziej umocnił się w zestawieniu i tym samym jest obecny teraz w ponad połowie urządzeń z systemem Microsoftu na pokładzie dzierżąc 50,8% udziałów. Pierwsza wersja systemu jest zainstalowana na co trzecim urządzeniu, natomiast ciekawostką jest fakt, iż porzucony już Windows Phone 7 dalej trzyma się w zestawieniu z udziałem na poziomie 15,7%.

W zestawieniu najpopularniejszych telefonów z Windows Phone na pokładzie udziały zaczyna tracić Lumia 520, najchętniej wybierany telefon oparty na kafelkowym systemie Microsoftu. Ten stracił 0,6% w stosunku do poprzedniego miesiąca. Utrzymuje się natomiast trend mówiący o tym, że Windows Phone stoi raczej propozycjami low-endowymi.

Dane AdDuplex ujmują także te urządzenia z Windows Phone, które jeszcze nie zostały zaprezentowane. W nim znajduje się także potwierdzenie dla istnienia nowych słuchawek sygnowanych już przez Microsoft, w tym: low-end (RM-1069, 1070 i 1071), smartfon z najniższej półki cenowej z 4-calowym ekranem w rozdzielczości 480x800 (z czego można wywnioskować, iż posiada nawigacyjne przyciski fizyczne); RM-1072, RM-1075 - średniak z 5-calowym ekranem w rozdzielczości HD 720p, RM-1078, prawdopodobnie specjalna wersja pierwszego wymienionego telefonu w wersji z przyciskami ekranowymi dla sieci Sprint oraz RM-1062, 1063, 1064, 1065, który prawdopodobnie będzie kontynuatorem phabletowej linii smartfonów Lumia. Z danych wynika, iż będzie to 5,7-calowy phablet o rozdzielczości HD 720p - najprawdopodobniej mamy do czynienia z sukcesorem tańszej Lumii 1320.

Grafika: 1, 2, 3

Źródło: AdDuplex

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu