Microsoft

Microsoft zaprezentuje konsumencką wersję Windows 10 na osobnej konferencji w styczniu

Jakub Szczęsny
Microsoft zaprezentuje konsumencką wersję Windows 10 na osobnej konferencji w styczniu
11

Microsoft dotychczas zaprezentował "biznesową" odsłonę Windows 10 w kanale Technical Preview. Obecnie jesteśmy po instalacji dwóch poważnych kompilacji nowego systemu Microsoftu, który pozbawiony jest nowej wersji interfejsu Modern UI i rozwiązań typowo konsumenckich. Firmie zależało najpierw na uzy...

Microsoft dotychczas zaprezentował "biznesową" odsłonę Windows 10 w kanale Technical Preview. Obecnie jesteśmy po instalacji dwóch poważnych kompilacji nowego systemu Microsoftu, który pozbawiony jest nowej wersji interfejsu Modern UI i rozwiązań typowo konsumenckich. Firmie zależało najpierw na uzyskaniu opinii ze środowiska biznesowego, natomiast wiemy już nieco więcej na temat możliwej prezentacji wersji "dla ludu".

Według TheVerge, Microsoft mimo obecności na CES w pierwszych tygodniach stycznia, zorganizuje nieco większą konferencję w drugiej połowie miesiąca. Wtedy zostanie oficjalnie zaprezentowana konsumencka odsłona Windows 10 wraz z wyczekiwanym "Continuum", mechanizmem adaptacji systemu do aktualnego scenariusza obsługi komputera z podziałem na rozwiązania dotykowe oraz te wsparte przez klawiaturę i mysz.

W wypadku wydarzenia, które zostanie zorganizowane przez Microsoft w styczniu przyszłego roku należy spodziewać się znacznie dłuższej konferencji, niż ta, która miała miejsce w San Francisco w tym roku. Związane to jest z tym, iż konsumencka odsłona Windows 10 będzie obfitowała w więcej funkcji, które będą warte przedyskutowania - już sam fakt zaimplementowania nowego interfejsu Modern UI oraz mechanizmu Continuum zabierze dużą część czasu. Spodziewamy się także i prezentacji nowego Windows dla telefonów komórkowych - ten został zapowiedziany jako aktualizacja dla wszystkich dotychczasowych telefonów pracujących pod kontrolą Windows Phone 8.

Mówi się także o usprawnieniach dla konsoli Xbox One, a także i efektach prac inżynierów nad scaleniem Windows Phone oraz Windows RT. Media technologiczne ciekawi także to, jak Microsoft poradził sobie z wizją "jeden system, wiele urządzeń", co ma być swoistym "killer feature" w nadchodzącym systemie Microsoftu.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu