Microsoft

Edytuj dokumenty Office w aplikacjach Dropboxa - to się nazywa współpraca

Konrad Kozłowski
Edytuj dokumenty Office w aplikacjach Dropboxa - to się nazywa współpraca
15

Ogłoszenie bliskiej współpracy pomiędzy Microsoftem i Dropboxem spotkało się z ciepłym przyjęciem przez użytkowników. Integracja Dropboxa z aplikacjami pakietu Office pozwala na wygodne otwieranie i udostępnianie plików, nie skazując użytkowników na dysk OneDrive od Microsoftu. Czas na kolejny etap...

Ogłoszenie bliskiej współpracy pomiędzy Microsoftem i Dropboxem spotkało się z ciepłym przyjęciem przez użytkowników. Integracja Dropboxa z aplikacjami pakietu Office pozwala na wygodne otwieranie i udostępnianie plików, nie skazując użytkowników na dysk OneDrive od Microsoftu. Czas na kolejny etap współpracy - integrację Office'a w aplikacjach Dropboxa.

Udostępniana właśnie aktualizacja aplikacji Dropbox dla iOS-a i Androida to zdecydowanie jedna z najistotniejszych zmian w historii samej aplikacji. Z plikami Office pracuje spora grupa użytkowników i wiele z nich zapisywanych jest w chmurze. Od teraz edycja tych plików będzie możliwa po kliknięciu na przycisk "Edytuj" wewnątrz aplikacji Dropboxa.

W przypadku iOS-a otwarta zostanie jedna z trzech aplikacji: Word, Excel lub PowerPoint, zaś na Androidzie przekierowani będziemy do aplikacji Office'a. Jeżeli nie będziemy posiadali potrzebnej aplikacji na naszym smartfonie, to oczywiście zostaniemy poinformowani o opcji jej pobrania.

Teraz przyjdzie nam oczekiwać na pojawienię się integracji Dropboxa w Office'ie Online - wiele wskazuje jednak to, że nie dojdzie do tego jednak w tym roku. Nie mniej, podejmowane przez Microsoft decyzje na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy pokazują, że firma rzeczywiście zmienia kierunek i to nawet o 180 stopni.

Dropbox jest przecież jednym z najważniejszych rywali OneDrive'a, lecz Microsoft doskonale zdaje sobie sprawę, że spora część użytkowników jest na tyle przywiązana do swoich kont, że bardziej opłacalne będzie zachęcenie ich do korzystania z Office'a (jeśli jeszcze tego nie robią), aniżeli przekonywanie do własnego dysku online. To potwierdza ogólny zamysł "nowego Microsoftu". Nie platformy, a usługi będą teraz odgrywać dla tej firmy najważniejszą role i jak narazie działania firmy doskonale wpisują się w tę ideę.

Dropbox w Google Play i App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu