Microsoft

Microsoft zbroi się na rywalizację z Google przejmując świetne Acompli

Konrad Kozłowski
Microsoft zbroi się na rywalizację z Google przejmując świetne Acompli
5

Projekt Inbox autorstwa zespołu odpowiedzialnego za Gmaila okazał się sukcesem. Jak dużym? To dopiero okaże się za pewien czas, ale bez wątpienia można powiedzieć, że w świecie e-maila nareszcie coś się ruszyło. Microsoft nie zamierza jednak zostać w tyle i wykonał swój pierwszy ruch jakiś czas temu...

Projekt Inbox autorstwa zespołu odpowiedzialnego za Gmaila okazał się sukcesem. Jak dużym? To dopiero okaże się za pewien czas, ale bez wątpienia można powiedzieć, że w świecie e-maila nareszcie coś się ruszyło. Microsoft nie zamierza jednak zostać w tyle i wykonał swój pierwszy ruch jakiś czas temu. Nadszedł czas na kolejny krok.

Acompli to aplikacja mobilna dostępna na iOS i Androida. Nie jest ona jednak jedynie klientem e-maila, ponieważ łączy w sobie także obsługę naszego kalendarza oraz kontaktów. Założenie autorów Acompli było proste i okazało się skuteczne, bo skoro aplikacja jest w kręgu zainteresowań Microsoftu, to znaczy, że pomysł oraz realizacja stoją na wysokim poziomie.

Należy jednak zaznaczyć, że Microsoft jednocześnie potwierdził i nie potwierdził przejęcia. Na blogu firmy pojawił się pusty wpis, ale jego adres jednoznacznie informował o zakupie Acompli przez Microsoft i wskazywał na fakt dokonany, a nie plany na przyszłość. Post na blogu nie jest już oczywiście widoczny, ale został uchwycony na zrzucie ekranu przez TechCrunch. Przypominam także, że do tej pory nie pojawiła się oficjalna aplikacja Outlooka na iOS, a Acompli mogłoby bez wątpienia występować w tej roli. Czy Microsoft zmieni jedynie etykietkę i udostępni aplikację pod nową nazwą? A może przeniesienie część rozwiązań do zupełnie nowego produktu? Jakby nie było, powinno do tego dojść jak najszybciej.

Takie decyzje są bez wątpienia reakcją na działania Google. Pierwszym ruchem, o którym wspominałem, było przedstawienie nowej funkcji w Office 365, czyli Clutter, mające za zadanie schowanie przed użytkownikiem wiadomości, które nie są dla niego istotne. Teraz obserwujemy inwestycję w bardzo dobrą aplikację mobilną, od której z pewnością wiele mógłby nauczyć się mobilny Outlook.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Microsoftoutlooke-mailemail