Moje przemyślenia

Wiemy jak będzie wyglądać nowa Oś Czasu - Facebook testuje Timeline w jednej kolumnie

Marcin Kamiński
Wiemy jak będzie wyglądać nowa Oś Czasu - Facebook testuje Timeline w jednej kolumnie
13

Timeline, w naszym kraju nazywany Osią Czasu, to wygląd profili i stron na Facebooku, który do użycia dla wszystkich użytkowników wszedł w końcówce 2011 roku. Po długim czasie serwis testuje nowy, zmodernizowany Timeline, pokazujący wszystkie informacje tylko w jednej kolumnie. Jak widać sami twórcy...

Timeline, w naszym kraju nazywany Osią Czasu, to wygląd profili i stron na Facebooku, który do użycia dla wszystkich użytkowników wszedł w końcówce 2011 roku. Po długim czasie serwis testuje nowy, zmodernizowany Timeline, pokazujący wszystkie informacje tylko w jednej kolumnie. Jak widać sami twórcy serwisu społecznościowego uznali, że Oś Czasu podzielona na dwie kolumny to nienajlepszy i często sprawiający problemy pomysł. Informacje na profilu mają być teraz bardziej uporządkowane, a w pierwszej kolejności świeży layout zobaczą mieszkańcy Nowej Zelandii.

Jeśli spojrzycie na poniższe zrzuty ekranowe, pokazujące obecny i nowy wygląd Osi Czasu na Facebooku, sami z pewnością szybko zauważycie główne różnice. Pierwszą z nich jest usunięcie dużych boksów z miniaturkami zdjęć znajomych czy załadowanych przez nas zdjęć do serwisu - zastąpiono je zajmującymi mniej miejsca przyciskami/zakładkami. Imię i nazwisko właściciela profilu nakładane będzie teraz automatycznie na cover photo, zaś podstawowe informacje, takie jak miejsce zamieszkania czy miejsce pracy pojawi się w boksie po lewej stronie Osi Czasu. Usunięto z kolei informację o liczbie subskrybentów oraz mapę.

Dotychczasowy layout Osi Czasu:

Nowy layout Osi Czasu:

Wraz ze zmianą wyglądu Osi Czasu pojawi się także nowa funkcja, powiązana z publikacją linków na Facebooku. Pod polecanym adresem do strony lub rekomendowanym artykułem pojawia się teraz dodatkowy przycisk pozwalający na bezpośrednie kliknięcie przycisku "Lubię to" dla wybranego profilu. Jest to z pewnością dobry krok w kierunku budowania społeczności wokół Stron na Facebooku, przydatny szczególnie firmom i markom przy prowadzeniu swoich działań marketingowych.

O ile dotychczas nasze aktywności na Osi Czasu podzielone były na dwie kolumny (lewą i prawą), tak po zmianach wszystko będzie bardziej poukładane: nasze lajki i kliknięcia na stronach www znajdują się po lewej, podczas gdy publikowane statusy zgrupowano po prawej stronie Timeline'a.

Jak widać nowa Oś Czasu nie jest aż tak wielką rewolucją, jaką było samo wprowadzenie Timeline w roku 2011 - większość zmian zapowiadanych było już w listopadzie, a więc kilka miesięcy temu. Obecnie wygląd profili i Stron przechodzi jedynie niewielkie odświeżenie, zatem po uruchomieniu zmian dla wszystkich użytkowników nie powinni być oni zdezorientowani. Możecie więc być spokojni - Facebook nie zmieni się na tyle, abyśmy wszyscy musieli się uczyć jego obsługi od nowa...

Źródło: Mashable

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook