Felietony

Google czyni Hangouty bardziej dostępnymi dla niepełnosprawnych

Kamil Mizera
Google czyni Hangouty bardziej dostępnymi dla niepełnosprawnych
1

Google+ Hangouts to, moim osobistym zdaniem, jedna z najlepszych aplikacji do wideo-rozmów. Stałem się jej wielkim fanem w momencie, gdy będąc zmuszonym do pracowania na słabym internecie miałem ogromne problemy ze Skype’m. Tam gdzie Skype nie mógł, tam Google Hangouts dało radę. Uważam, że ta aplik...

Google+ Hangouts to, moim osobistym zdaniem, jedna z najlepszych aplikacji do wideo-rozmów. Stałem się jej wielkim fanem w momencie, gdy będąc zmuszonym do pracowania na słabym internecie miałem ogromne problemy ze Skype’m. Tam gdzie Skype nie mógł, tam Google Hangouts dało radę. Uważam, że ta aplikacja jest jednym z lepiej dopracowanych produktów Google, na którym firma może naprawdę zyskać. Dlatego nie dziwi mnie, że gigant z Mountain View stara się uczynić Hangouts nie tylko popularnym, ale również szeroko dostępnym narzędziem. Również dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Google właśnie przygotowało nowe dodatki do Hangoutów dla osób z zaburzeniami słuchu i niesłyszących. Jedną z nich jest aplikacja „Sign Language Interpreter”, która pozwala użytkownikowi na dodanie do rozmowy tłumacza języka

migowego. Okno z tłumaczem pojawi się w prawym górnym rogu i w momencie, gdy zacznie on tłumaczenie, automatycznie zostanie dołączony do rozmowy. Kolejnym udogodnieniem są nowe skróty klawiszowe dla osób niemogących podczas rozmowy korzystać z myszki. Dla przykładu, Ctrl+B rozpoczyna czat. Google przygotowało pełną listę skrótów na stronie pomocy.

Fakt, że Google stara się dbać o użytkowników z niepełnosprawnościami można tylko pochwalić. Dzięki takiej polityce Google pokazuje, że zależy mu na każdym użytkowniku i przy okazji daje możliwość korzystania ze swoich produktom osobom niepełnosprawnym. W ten sposób przełamuje bariery i walczy z cyfrowym wykluczeniem. To, co myślę, że Google mogłoby jeszcze zrobić, to wykorzystać swoją aplikację głosową i zintegrować ją z Hangoutem. Mogłaby ona rozpoznawać mowę użytkownika, a następnie wyświetlać ją w postaci tekstu. Mogłoby to wyeliminować potrzebę uczestnictwa tłumacza języka migowego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGoogle Hangouts