Wideo Testy

Wideo test: HTC Nexus 9 - tablet Google z Androidem 5.0 Lollipop

TT
Technikalia TV
8

Niektórzy mogą sądzić (zresztą słusznie), że HTC zapomniało jak się robi tablety. Czy mocne skupienie na smartfonach wpływa na jakość Nexusa 9? Okazuje się, że zlecenie właśnie tej firmy przygotowanie niespełna 9-calowego urządzenia wyszło Google na dobre. Szczegóły na temat odczuć z użytkowania...

Niektórzy mogą sądzić (zresztą słusznie), że HTC zapomniało jak się robi tablety. Czy mocne skupienie na smartfonach wpływa na jakość Nexusa 9? Okazuje się, że zlecenie właśnie tej firmy przygotowanie niespełna 9-calowego urządzenia wyszło Google na dobre.

Szczegóły na temat odczuć z użytkowania i przede wszystkim test wydajnościowy Tegry K1, która jest sercem tabletu, znajdziecie w materiale wideo, ale warto zauważyć, że HTC stara się przenieść do urządzenia swoje znane patenty, takie jak chociażby głośniki i mikrofony stereo. Nieźle jak na tablet wypadają też aparaty - główny to 8 Mpix.

W nowym Nexusie na pochwałę zasługuje przede wszystkim wykonanie obudowy, a mianowicie skorzystanie z trzech materiałów - szkło, aluminium i tworzywo sztuczne. Całość spasowano jak należy, a w dodatku w zestawie odnajdziemy przydatne etui, które nie tylko zabezpieczy tablet, ale będzie też pełnić funkcję praktycznej podstawki.

Powracając jeszcze na chwilę do specyfikacji, tablet występuje w wariancie z modułem LTE lub bez, ale wtedy trzeba też spodziewać się innych pojemności - 16GB lub 32GB. Ciężko niestety nam w tej chwili cokolwiek powiedzieć na temat cen, bo dostępność tego urządzenia w Polsce jest praktycznie zerowa, jeśli jednak wierzyć zagranicznym źródłom... tanio nie będzie.

Testy i recenzje wideo na Antyweb!

Poprzednie wideo testy:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

recwideo