Wideo Testy

Wideo test: Sony Xperia Z3 vs Sony Xperia Z2

Technikalia TV
20

Tak jak już przed chwilą zapowiadaliśmy, uruchamiamy na Antyweb nowy dział wideo, tworzony we współpracy z Technikalia TV. We wrześniu mogliście przeczytać na AW porównanie Sony Xperia Z3 i Z3 Compact, dziś będziecie mogli poniżej zobaczyć test porównawczy Sony Xperia Z3 i Sony Xperia Z2. Już pod...

Tak jak już przed chwilą zapowiadaliśmy, uruchamiamy na Antyweb nowy dział wideo, tworzony we współpracy z Technikalia TV. We wrześniu mogliście przeczytać na AW porównanie Sony Xperia Z3 i Z3 Compact, dziś będziecie mogli poniżej zobaczyć test porównawczy Sony Xperia Z3 i Sony Xperia Z2.

Już podczas pierwszego spotkania ze smartfonem Sony Xperia Z3 na targach IFA w Berlinie wiedzieliśmy, że "odgrzewanym kotletem" mogą nazywać go tylko ci, którzy widzieli nową Zetkę jedynie na zdjęciach i filmach. Nie chcemy zdradzać zbyt wielu kwestii, bo lepiej zobaczyć to w materiale wideo, ale gdy zestawimy ze sobą bezpośrednio starszą i nową generację da się odczuć różnicę. Co prawda nie jest kolosalna, bo Xperia Z3 to jedynie drobne zmiany w podzespołach i wyglądzie, lecz nieco inne podejście do krawędzi (więcej aluminium, charakterystyczne zaokrąglenia) sprawia, że urządzenie jest jakby smuklejsze.

Znacznie usprawniono też możliwości wyświetlacza, co tyczy się zwłaszcza maksymalnej jasności i odwzorowania kolorów, ale zaskoczyć może również nieco lepsza jakość utwardzonego szkła, Xperia Z3 jest mniej podatna na zabrudzenia i zarysowania - zarówno na frontalnym, jak i na tylnym panelu.

To jednak nie wszystko, bo według Sony, chociaż aparat to nadal 20,7Mpix, różnice w wykonywanych fotkach, czy rejestrowanych filmikach są znaczące. Po więcej odsyłamy Was do naszego testu!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

recwideo