Komunikatory

WhatsApp wprowadzi nowe zabezpieczenie konta. To będzie najskuteczniejsza ochrona!

Błażej Wojciechowski
WhatsApp wprowadzi nowe zabezpieczenie konta. To będzie najskuteczniejsza ochrona!
0

WhatsApp wprowadza nowy sposób zabezpieczania konta. To dobrze znane już niektórym z was rozwiązanie — chodzi o klucz dostępu (ang. passkey)! Tak, tę rewolucyjną metodę, która okrzyknięta została prawdziwym końcem haseł i zabezpieczeniom solidniejszym niż kiedykolwiek wcześniej!

Różne metody zabezpieczenia konta WhatsApp

Jeśli korzystasz z WhatsApp, już teraz możesz chronić swoje konto różnymi metodami, takimi jak zwykłe hasło i dwuskładnikowe uwierzytelnianie. Nadchodząca nowość w postaci klucza dostępu, ma natomiast zadbać o jeszcze skuteczniejsze zabezpieczenie naszego konta w komunikatorze. Prace nad jej implementacją trwają — i są już na dość zaawansowanym stadium. Na oficjalną premierę nowego sposobu zabezpieczania dostępu do komunikatora jeszcze chwilę zaczekamy — ta bowiem nie została jeszcze nawet oficjalnie zapowiedziana przez twórców. O wszystkim dowiedzieliśmy się jednak z ukrytego menu w całości poświęconego modułowi, które trafiło do najnowszej wersji testowej aplikacji dla użytkowników Androida.

Źródło: Depositphotos

Na tę chwilę nie da się jej jeszcze aktywować, ale podobnie jak wiele nowości o których dowiadywaliśmy się początkowo ze śladów kodu — można założyć, że to tylko kwestia czasu. A dokładniej rzecz biorąc: kilku najbliższych tygodni. Ale warto mieć ją na uwadze, bo dodanie nowej opcji zabezpieczeń pozwoli nam ostatecznie pożegnać się z tradycyjnymi hasłami. I jeszcze skuteczniej zabezpieczyć nasze konto.

Klucz dostępu - co to takiego?

O kluczach dostępu pisaliśmy już wielokrotnie. Kiedy Google wprowadziło je szczerzej w swoich usługach — Grzegorz wyjaśnił krok po kroku jak aktywować nową opcję zabezpieczeń zarówno na smartfonie, jak i komputerze. Logowanie za pośrednictwem uwierzytelnienia biometrycznego okazuje się strzałem w dziesiątkę — zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i wygody. Klucze dostępu stworzone zostały przez FIDO Alliance — czyli przedsięwzięcie, w które zaangażowany jest cały zestaw technologicznych gigantów (m.in. Google, Apple i Microsoft).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu