Komunikatory

Takich rozmów na WhatsApp jeszcze nie było. Jak działają?

Piotr Kurek
Takich rozmów na WhatsApp jeszcze nie było. Jak działają?
1

Już teraz wybrani użytkownicy WhatsApp w wersji beta mogą testować nową funkcję w grupach. Czaty głosowe pozwolą na wygodną komunikację z wykorzystaniem mikrofonu, bez konieczności dzwonienia do konkretnych osób.

Jak to zwykle bywa w kwestii nowości w WhatsApp, dowiadujemy się o nich dzięki serwisowi WABetaInfo, który w szczegółach opowiada o tym, jak działa nowa funkcja. Czaty głosowe, które pojawiły się w rozwojowej wersji komunikatora, umożliwiają prowadzenie rozmów wszystkim zainteresowanym członkom grup dołączającym do specjalnie przygotowanego kanału, w którym komunikacja odbywa się wyłącznie poprzez mikrofon. Z informacji WABetaInfo dowiadujemy się, że czat głosowy można uruchomić na ten momenty tylko wybranych grupach - najprawdopodobniej w przyszłości funkcja ta będzie dostępna dla wszystkich. Do głosowego kanału może dołączyć maksymalnie 32 użytkowników.

Polecamy na Geekweek: Spotify na Androida powoduje problemy. Jak objawiają się błędy?

Źródło: WABetaInfo

Jak uruchomić taki czat? W oknie grupy pojawi się ikona znajdująca się w prawym górnym rogu. Jeśli rozmowa jest już aktywna, użytkownik ma możliwość dołączenia do czatu głosowego poprzez kliknięcie przycisku "Połącz". Każdy członek grupy może dołączyć do czatu głosowego w dowolnym momencie. Jeśli w ciągu godziny kanał będzie pusty, czat głosowy zostanie automatycznie zamknięty. Można go jednak uruchomić ponownie - co ciekawe każdy uczestnik grupy ma możliwość tworzenia czatu głosowego.

Czaty głosowe w WhatsApp. Nowy sposób komunikacji w grupach

Z funkcji mogą już korzystać wybrani użytkownicy komunikatora w wersji na smartfony z Androidem. Na ten moment nie wiadomo kiedy posiadacze iPhone'ów będą mogli testować w WhatsApp czaty głosowe. Firma nie zdradza też żadnych szczegółów z udostępnieniem jej na szeroką skalę - gdy tylko tak się stanie, z pewnością będziemy o tym informować.

Czyty głosowe różnią się od rozmów głosowych tym, że użytkownicy nie muszą "dzwonić" do konkretnych uczestników grup. Wystarczy, że uruchomią nową funkcję czatu, a pozostali otrzymają ciche powiadomienie z informacją o kanale, do którego mogą dołączyć. Przypomina to nieco rozwiązanie znane z innych komunikatorów - np. Discord, a nawet klasyczny TeamSpeak, który w 2023 r. wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. WhatsApp wkracza więc na pole zdominowane przez innych, ale dzięki swojej dużej bazie użytkowników ma szansę zdobyć serca tych, którzy lubią rozmawiać głosowo w grupach. Skorzystacie?

Stock image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news