Komunikatory

Masz Maca i korzystasz z WhatsApp? Koniecznie zaktualizuj komunikator!

Piotr Kurek
Masz Maca i korzystasz z WhatsApp? Koniecznie zaktualizuj komunikator!
3

Korzystacie z WhatsAppa na komputerach Mac? Mamy świetną wiadomość! Komunikator w tej wersji zyskał funkcje, które na innych urządzeniach działały od dawna!

WhatsApp to już nie tylko komunikator na smartfony. Twórcy chcą, by aplikacja była uniwersalnym narzędziem do komunikacji niezależnie od tego gdzie jesteśmy i jakie urządzenie mamy pod ręką. Udowodniła to nowa wersja aplikacji na komputery PC z systemem Windows, którą firma udostępniła na początku tego roku. Nowa odsłona komunikatora na Windowsa ładuje się szybciej i oferuje funkcje, które wcześniej zarezerwowane były wyłącznie dla smartfonów. Dzięki niej, użytkownicy mogą prowadzić grupowe połączenia wideo z maksymalnie 8 osobami i połączenia głosowe nawet z 32 uczestnikami.

Jednak do tej pory pory pokrzywdzona była jedna grupa użytkowników. Choć z rozmów wideo mogli cieszyć się użytkownicy iPhone'ów, smartfonów z Androidem i posiadaczy komputerów z Windowsem, tak nie dało się ich prowadzić z poziomu komputerów Mac z zainstalowanym WhatsAppem. To zmienia się teraz. Meta poinformowała, że wraz z najnowszą aktualizacją aplikacją na system macOS wprowadza odświeżony komunikator.

Za pomocą nowej aplikacji WhatsApp na komputery Mac użytkownicy mogą brać udział w połączeniach grupowych z komputera Mac, łącząc się z maksymalnie 8 osobami podczas połączeń wideo oraz maksymalnie 32 osobami w połączeniach audio. Co ważne, do rozmowy można dołączać także po jej rozpoczęciu, zobaczyć historię połączeń i wybrać otrzymywanie powiadomień o połączeniach przychodzących, nawet gdy aplikacja jest zamknięta.

Twórcy informują, że WhatsApp na macOS został przeprojektowany w taki sposób, by wykorzystywał potencjał systemu Apple -  co ma pomóc w szybszym wykonywaniu większej liczby zadań podczas korzystania z WhatsApp na dużym ekranie. Nowością w aplikacji jest m.in. możliwość udostępniania plików poprzez łatwe przeciąganie i upuszczanie w obrębie czatu, a także wyświetlanie więcej historii czatu.

WhatsApp dla Maca z nowościami. Do komunikatora zawitały grupowe rozmowy wideo

Warto też przypomnieć, że WhatsApp pracuje obecnie nad jeszcze jedną funkcją, która usprawni działanie rozmów grupowych - przynajmniej tych w wersji głosowej. Czaty głosowe, które pojawiły się w rozwojowej wersji komunikatora na urządzeniach z Androidem, umożliwiają prowadzenie rozmów wszystkim zainteresowanym członkom grup dołączającym do specjalnie przygotowanego kanału, w którym komunikacja odbywa się wyłącznie poprzez mikrofon - podobnie jak to wygląda np. na Discord. Jak uruchomić taki czat? W oknie grupy pojawi się ikona znajdująca się w prawym górnym rogu.

Jeśli rozmowa jest już aktywna, użytkownik ma możliwość dołączenia do czatu głosowego poprzez kliknięcie przycisku "Połącz". Każdy członek grupy może dołączyć do czatu głosowego w dowolnym momencie. Jeśli w ciągu godziny kanał będzie pusty, czat głosowy zostanie automatycznie zamknięty. Czaty głosowe są wciąż testowane i na ten moment nie wiadomo kiedy pojawiają się w publicznych wersjach komunikatora. Warto jednak trzymać rękę na pulsie. WhatsApp nadrabia zaległości i na przestrzeni ostatnich miesięcy wprowadza tak wiele nowych rozwiązań, że nie dziwię się, że ponownie jest o nim głośno - i to pozytywnym tego słowa znaczeniu.

A jeśli korzystacie z komunikatora na komputerach Mac, to warto go zaktualizować już teraz. Najlepiej pobierając nową wersję aplikacji z oficjalnej strony. W App Store dla Maca, aktualizacja pojawi się lada moment.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu