Seriale

Wataha 3 - ruszają zdjęcia, co wiemy o nowym sezonie i czego oczekujemy

Konrad Kozłowski
3

Wyczekujecie 3. sezonu Watahy? Musicie uzbroić się cierpliwość, bo premiera w HBO odbędzie się dopiero jesienią, ale właśnie ruszyły zdjęcia na planie w Warszawie(!), więc możemy liczyć na sporo zakulisowych informacji i materiałów.

Na początek oficjalna zapowiedź 3. sezonu Watahy w słowach Bogumiła Lipskiego, producenta serialu z ramienia HBO:

Granica między Ukrainą a Polską, a tym samym Unią Europejską ciągle nas inspiruje, a nasze Bieszczady są po prostu piękne i fascynujące. Wracamy tam, bo gdzie jak nie w Bieszczadach można nakręcić trzeci sezon „Watahy”. Będzie niebezpiecznie, mrocznie i nieprzewidywalnie. Przed nami kilka miesięcy ciężkiej pracy.

Polecamy: HBO potwierdza - powstanie 3. sezon Watahy

Wiemy, że tym razem będzie nam dane zobaczyć akcję wiosennych okolicznościach, bo przecież właśnie przy takiej aurze będą trwały zdjęcia w Bieszczadach. Zanim jednak ekipa się tam wybierze, HBO zdradziło, że produkcja rozpoczęła się od nagrań w Warszawie, między innymi pod Pałacem Kultury i Nauki, o czym można było przekonać się dzięki opublikowanemu przez HBO wideo w prokurator Dobosz (Aleksandra Popławska) w roli głównej. (klikajcie w link, HBO nie umożliwiło zagnieżdżania wideo na innych stronach).

Oprócz niej, w 3. sezonie serialu pojawią się: Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Mariusz Saniternik, Andrzej Konopka i Piotr Żurawski.

Historię napisze trójka scenarzystów: Piotr Szymanek (head writer), Katarzyna Tybinka oraz Marta Szymanek. Producentami ze strony HBO Polska są Bogumił Lipski i Izabela Łopuch (executive producer). Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young. Producentem nadzorującym ze strony ATM GRUPA jest Andrzej Muszyński, a producentem liniowym ATM GRUPA Grzegorz Olkowski.

Czytaj też: Wataha 2 - hit HBO wraca po latach

Skoro wiemy, że akcja w serialu będzie tylko przez chwilę rozgrywała się w Warszawie, to powód takiej sytuacji może być tylko jeden - wizyta prokurator Dobosz i Rebrowa w celu oczyszczenia jego imienia na dobre oraz przywrócenie go do służby. A może jednak wydarzenia w stolicy będą miały miejsce nie na początku, lecz w dalszej części sezonu, na przykład w celu dopadnięcia mocodawców Grzywy? Pewni możemy być jednego - to w Bieszczadach dziać się będzie najwięcej, więc nie musimy obawiać się zamiany malowniczych widoków na rzecz warszawskich rejonów.

Cieszymy się, że możemy powrócić do wyjątkowej scenerii Bieszczad, by zrealizować kolejny sezon jednego z naszych najbardziej popularnych seriali. Jak udowodniły poprzednie sezony „y” oraz nasz najnowszy polski serial „Ślepnąc od świateł” jest zapotrzebowanie na polskie produkcje nie tylko na lokalnym rynku, ale również w Europie Środkowej i poza nią – powiedział Johnathan Young, VP Original Programming and Production, HBO Central Europe.

Warto jednak zaznaczyć, że nad scenariuszem 2. sezonu "Watahy" pracowano nieco dłużej - na powrót serialu do ramówki HBO musieliśmy czekać ponad 3 lata. Tym razem przerwa będzie znacznie krótsza, co oczywiście jest w tej chwili dobrą wiadomością dla wszystkich fanów i widzów, bo od premiery dzieli nas zaledwie kilka miesięcy - dwa miesiące temu HBO zaprezentowało wideo z aktorami czytającymi scenariusz 3. sezonu.

Trzymam kciuki, by historia w 3. serii była równie dobra, co w 2. sezonie, gdzie potknięcia/niedociągnięcia można policzyć na palcach jednej ręki. Świetny scenariusz w połączeniu z umiejętną reżyserią, bardzo dobrym występem aktorów oraz przepiękną okolicą zapewnił Watasze sukces i niech tak będzie także za trzecim razem.

Za kamerą stanie (po raz pierwszy w tym serialu) Olga Chajdas, która wspólnie z Agnieszką Holland, Katarzyną Adamik i Agnieszką Smoczyńską nakręciły "1983" dla Netfliksa. Operatorem kamer będzie ponownie Tomasz Augustyniak, a HBO zapowiada, że prace na planie będą trwały aż do czerwca tego roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu