Telekomy

VoWiFi i VoLTE w T-Mobile już na 13 modelach telefonów. Dziś premiera na iPhone

Grzegorz Ułan
VoWiFi i VoLTE w T-Mobile już na 13 modelach telefonów. Dziś premiera na iPhone
35

Progres jak najbardziej na plus, uruchomione w listopadzie 2016 r. VoWiFi i VoLTE w T-Mobile dostępne było jedynie na dwóch telefonach Samsung S6 i S6 EDGE. Dziś T-Mobile ogłosiło, że technologie te dostępne będą również na telefonach Apple.

Z VoWiFi i VoLTE skorzystają od dziś posiadacze wszystkich modeli iPhone z serii 6 i 7 oraz iPhone SE. Oprócz tego właściciele iPhone 5C i 5S mogą cieszyć się z VoWiFi.

VoWiFi pozwala na realizowanie połączeń głosowych i wysyłanie/odbieranie SMS/MMS łącząc się z dowolną, dostępną siecią WiFi w Polsce i za granicą. Technologia znajduje szczególne zastosowanie w miejscach, w których z różnych przyczyn siła sygnału operatora jest ograniczona, np. piwnice, budynki o bardzo grubych murach, czy bardzo oddalone od stacji bazowych. Co ważne, VoWiFi od T-Mobile działa natywnie i nie wymaga od klienta instalacji dodatkowej aplikacji. Technologia ta jest dostępna bezpłatnie.

VoLTE z punktu widzenia klienta niesie ze sobą dwie najważniejsze korzyści – szybsze zestawianie połączeń oraz niższe zużycie baterii telefonu. To drugie osiągane jest poprzez unikniecie tzw. fallback, czyli przełączenia telefonu z sieci LTE do 3G, co występuje w każdej sieci, która nie ma VoLTE. Dzięki temu zużycie baterii może być nawet o kilka procent niższe, w zależności od liczby wykonywanych połączeń. Również ta technologia jest oferowana dla klientów całkowicie bezpłatnie.

Oprócz iPhone i Samsungów S6 i S6 EDGE z technologii tych skorzystają na dziś, właściciele Galaxy A5(2017) oraz Sony Xperia XZ i X. Więcej szczegółów na temat VoWiFi i VoLTE znajdziecie na stronach T-Mobile.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu