Telewizja

TVN nie jest na sprzedaż. David Zaslav uspokaja pracowników stacji

Piotr Kurek
TVN nie jest na sprzedaż. David Zaslav uspokaja pracowników stacji
10

David Zaslav, prezes Warner Bros. Discovery odwiedził Polskę. I choć jego wizyta częściowo połączona była z obchodami 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, nie mogło zabraknąć wypowiedzi dotyczących grupy TVN, która należy do koncernu mediowego.

Podczas spotkania z pracownikami TVN, Zaslav zapewnił, że nie zamierza sprzedawać stacji i będzie walczyć o jej przetrwanie. W trakcie spotkania podkreślał również znaczenie biznesu w Polsce i wyraził nadzieję, że uda się wyprzedzić konkurencję, w tym platformę Netflix. W rozmowie z serwisem Press, jeden z pracowników TVN tak wypowiadał się na temat spotkania:

Prezes zapowiedział, że nas nie sprzeda i będzie o nas walczył. Mówił, że przed przyjazdem do Polski miał spotkanie w Białym Domu i uzyskał wsparcie dla nas. Uspokoił nas, takie zapewnienia są dla nas ważne. Codziennie mamy z tyłu głowy, że znowu się do nas dobiorą.

Polecamy na Geekweek: Siła rosyjskiej propagandy. Wykrywamy mniej niż 1 proc. jej trolli internetowych

TVN nie będzie sprzedany. Szef Warner Bros. Discovery uspokaja

David Zaslav był też gościem Faktów po Faktach, gdzie rozmawiał z Anitą Werner. Tu również padły słowa wsparcia dla stacji i wolności słowa mediów. Jak mówił, ważnym fundamentem dla Warner Bros. Discovery jest uczciwość dziennikarska i przedstawienie wszystkich faktów i opinii różnych stron. Nie mogło też zabraknąć odniesień do informacji o stworzeniu nowej platformy VOD, która zastąpi dotychczasowe HBO Max. Max na rynku amerykańskim zadebiutuje już w maju oferując kilka planów - od standardowego, po oferujący treści w jakości 4K z dźwiękiem Dolby Atmos. W Polsce z nowego serwisu skorzystamy najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku. Na więcej szczegółów jednak będziemy jeszcze musieli cierpliwie zaczekać.

Mimo zapewnień ze strony Zaslava, pozostaje jeszcze inna kwestia - koncesje. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wciąż nie przedłużyła koncesji dla kanału HGTV wchodzącego w skład grupy, a za rok kończy się aktualna licencja TVN. KRRiT prowadzi obecnie postępowania o ukaranie TVN za reportaże "Franciszkańska 3" i "Siła kłamstwa" - a to może odbić się na wydaniu koncesji. Warto też przypomnieć, że KRRiT w przeszłości długo zwlekała z przedłużeniem koncesji TVN 24. Nastąpiło to dopiero w 2021 r. po 19 miesiącach od złożenia wniosku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news