VOD

Kwiecień na HBO Max: nowy polski serial i gigantyczna lista filmów

Konrad Kozłowski
Kwiecień na HBO Max: nowy polski serial i gigantyczna lista filmów
3

#BringBackAlice i Bullet Train to tylko dwie z kilkudziesięciu nowości na HBO Max w kwietniu. Jakie filmy i seriale trafią na platformę?

Advertisement

#BringBackAlice to nowy polski serial HBO Max, który pojawi się już w połowie przyszłego miesiąca. Główną bohaterką jest tytułowa Alicja - znana influencerka, która po roku od tajemniczego zaginięcia nagle się odnajduje. Co więcej, pojawia się chłopak, który twierdzi, że tego samego dnia rok wcześniej zaginęła także jego siostra. Zapowiedź serialu pokazuje, że będziemy mieli do czynienia z gęstą, mroczną atmosferą i soczystą tajemnicą. Każdy odcinek powinien odsłaniać kolejne zagadki, a na HBO wciąż nowe epizody debiutują co tydzień, więc miejcie to na uwadze. W pierwszej połowie kwietnia na HBO Max pojawi się także 5. sezon "Masza i niedźwiedź" oraz "Royal Crackers".

Polecamy na Geekweek: Disney się wkurzy. Współpracująca z nim firma inwestowała kasę w patologiczne miejsce w sieci

Wśród wielu nowych filmów w kwietniu na HBO Max znajdziemy "Bullet Train" z Bradem Pittem, który gra płatnego zabójcę z nową misją. Zlecenie musi zrealizować w pociągu pędzącym z Tokio do Morioki. Kolejnymi nowościami są "Nitram" opowiadający o mężczyźnie, który zastrzelił 35 turystów odpoczywających na plaży w Tasmanii (historia opartach na faktach) oraz znane produkcje, jak "Snowden" Olivera Stone'a czy "Assassin's Creed". Bardzo ciekawie zapowiada się też dokument "Diana. The Princess", który niedawno gościł w kinach. Przyglądamy się w nim, oczywiście, księżnej Dianie, a wszystko przez pryzmat archiwalnych nagrań za jej życia i po śmierci. Pozwala to też przyjrzeć się temu, jaki wpływ wywarła na przeszłość i teraźniejszość w postrzeganiu monarchii.

Lista nowości HBO Max kwiecień 2023. Filmy i seriale

Programy i seriale:

 • Masza i niedźwiedź V - Przepięknie zrealizowana animacja o niesfornej dziewczynce i jej poczciwym przyjacielu niedźwiedziu.
 • Royal Crackers - Royal Crackers to konglomerat spożywczy, który czasy świetności ma już za sobą. Kiedy założyciel firmy zostaje ubezwłasnowolniony, członkowie jego rodziny starają zrobić wszystko, aby firma odzyskała utracony blask.
 • #BringBackAlice - Zaginiona w tajemniczych okolicznościach influencerka (Alicja) niespodziewania wraca po roku. Powrót 18-latki zmienia życie jej paczki przyjaciół. Na drodze Alicji pojawia się chłopak, który twierdzi, że tego samego dnia zaginęła też jego siostra.
 • Turysta (The Tourist) - Cierpiący na amnezję Mężczyzna budzi się na australijskim odludziu. Musi wykorzystać posiadane wskazówki, żeby odkryć swoją tożsamość, zanim dogoni go przeszłość.
 • Królowe Berlina II (Para - We are King) - W poszukiwaniu swojego miejsca w życiu Rasaq, Hajra, Jazz i Fanta realizują swoje marzenia, próbując w końcu zarobić trochę pieniędzy. Jak daleko są w stanie się posunąć w imię swojej przyjaźni i przyszłości?
 • Barry IV - Finałowy sezon serialowej czarnej komedii HBO z Billem Haderem w roli głównej o perypetiach niskobudżetowego płatnego zabójcy, który niespodziewanie rozpoczyna przygodę z aktorstwem w Los Angeles.
 • Batman: serial animowany III (Batman: The Animated Series) - Batman chroni ulice Gotham przed przestępcami zamieszkującymi jego ciemne zaułki. Jednak pewne nieporozumienia doprowadziły do upadku jego duetu z Robinem i do narodzin nowego bohatera miasta, Nightwinga.
 • Ktoś, gdzieś II (Somebody Somewhere) - Życie w rodzinie, nawet zabawnej, jest bardzo trudnym wyzwaniem. Sam i Joel cieszą się swoją wygodną rutyną, ale nic nie jest dane raz na zawsze.
 • Dave III - Dave wyrusza w swoją pierwszą trasę koncertową. Przemierzając Amerykę, on i jego zespół odkrywają z pierwszej ręki, jak różnorodny jest krajobraz kulturowy Stanów Zjednoczonych.
 • Miłość i śmierć (Love & Death) - Dwie chodzące do kościoła pary wiodą pozornie spokojne życie w małym miasteczku w Teksasie. Skrywają jednak sekrety, które prowadzą do tragedii.
 • Stamtąd II (From) - W drugim sezonie serialu zaczynają wychodzić na jaw sekrety dotyczące natury i przerażających początków miasta, podczas gdy życie jego mieszkańców pogrąża się w chaosie z powodu przybycia tajemniczych nieznajomych.
 • Kurczaki bez głów (Headless chickens) - Wypalony były piłkarz dostaje od losu drugą szansę i zakłąda własną agencję sportową.

Wybrane filmy:

 • Nitram - Oparta na faktach opowieść o mężczyznie, który w kwietniu 1996 roku zastrzelił 35 turystów odpoczywających w wakacyjnym ośrodku na Tasmanii.
 • Niewidomy człowiek, który nie chce obejrzec "Titanica" (The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic) - Jaakko jest niewidomy i przykuty do wózka inwalidzkiego. Kocha Sirpę, z którą codziennie rozmawia przez telefon. Kiedy pewnego dnia kobieta zostaje przytłoczona szokującą nowiną, Jaakko postanawia natychmiast się do niej udać.
 • Życie seksualne babć (Granny's Sexual Life) - Cztery starsze kobiety przywołują swoje wspomnienia z młodości. Jedna z nich szczegółowo opisuje swoją historię. Jej młodość i wspomnienia dotyczące życia intymnego ilustrują sytuację słoweńskich kobiet w pierwszej połowie XX wieku.
 • Klopsiki i inne zjawiska pogodowe (Cloudy with a Chance of Meatballs) - Zainspirowany książką dla dzieci film opowiada o mieście, w którym jedzenie spada z nieba jak deszcz.
 • Klopsiki kontratakują (Cloudy with a Chance of Meatballs 2) - Kolejna część przygód szalonego naukowca, który stworzył przez przypadek bardzo niebezpieczny wynalazek - maszynę zmieniającą wodę w jedzenie.
 • Prywatna pustynia (Private desert) - Daniel zostaje zawieszony w policji i objęty wewnętrznym dochodzeniem w sprawie przemocy. Kiedy Sara, jego internetowa miłość, przestaje odpowiadać na jego wiadomości, mężczyzna postanawia jechać na północ Brazylii, aby ją odnaleźć.
 • Szum (Tinnitus) - Marina jest byłą pływaczką synchroniczną, która cierpi na okropne brzęczenie w uszach. Po wypadku, którego doznała na ostatnich igrzyskach olimpijskich, postanawia wrócić do rywalizacji w nadziei na zdobycie medalu.
 • Fogareu - Fernanda wraca po wielu latach na farmę swojego wuja w środkowej Brazylii razem z prochami swojej zmarłej adopcyjnej matki. Jej poszukiwania prawdy o swoim pochodzeniu burzą fasadę pozorów stojącą za tą mieszczańską rodziną.
 • Cleo od piątej do siódmej (Cleo from 5 to 7) - Młoda, odnosząca sukcesy piosenkarka wędruje ulicami Paryża między siedemnastą a dziewiętnastą, czekając na wynik biopsji. W tym czasie walczy z poczuciem śmiertelności i ponownie analizuje swoje życie.
 • Szczęście (Le Bonheur) - Żonaty ojciec rodziny wdaje się w romans z atrakcyjną pracownicą poczty, a jego niewierność ma tragiczne konsekwencje dla jego bliskich.
 • Stworzenia (The Creatures) - Pisarz i jego ciężarna żona przeprowadzają się na odległą wyspę u wybrzeży Francji. Kiedy mężczyzna czyni miejscowych bohaterami swojej nowej powieści, rzeczywistość i fikcja zaczynają się niebezpiecznie mieszać.
 • A E I O U  - szybki alfabet miłości (A E I O U - a quick alphabet of love) - Anna jest sześćdziesięcioletnią aktorką, która najlepsze czasy ma już za sobą. Kobieta niechętnie przyjmuje pracę nauczycielki siedemnastolatka z wadą wymowy i szybko rozpoznaje w nim złodzieja, który niedawno wyrwał jej torebkę na ulicy.
 • Mumie (Mummies) - Przygody trzech egipskich mumii, które mieszkają w podziemnym tajnym mieście, ukrytym w starożytnym Egipcie. W wyniku serii niefortunnych zdarzeń mumie trafiają do dzisiejszego Londynu, gdzie przeżywają zwariowaną i przezabawną przygodę.
 • Próba (The Test) - Inteligentna komedia o pieniądzach, miłości i ambicjach w reżyserii doświadczonego filmowca Daniego de la Ordena.
 • Pomiot (The Brood) - Zaburzona kobieta przechodzi radykalną formę psychoterapii w odległym, tajemniczym instytucie. Tymczasem jej córeczka, która przebywa pod opieką ojca, jest terroryzowana przez grupę demonicznych istot. Co łączy te dwie historie?
 • Skanerzy (Scanners) - Człowiek o niezwykłych – i niszczycielskich – zdolnościach telepatycznych zostaje schwytany przez agentów tajemniczej zbójeckiej korporacji i odkrywa, że niektórzy z pozostałych „skanerów” myślą o przejęciu dominacji nad światem.
 • Dziewczyny (Girl Picture) - Trzy dziewczyny u progu kobiecości. W ciągu trzech kolejnych piątków dwie z nich mierzą się ze skutkami zakochania, podczas gdy trzecia wyrusza na poszukiwania czegoś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyła, czyli przyjemności.
 • Gość (The Guest) - Gdy młody weteran puka do drzwi rodziny Petersonów, która niedawno straciła na froncie ukochanego syna, w okolicy zaczynają dziać się przerażające rzeczy.
 • Palmy i słupy (Palm Trees and Power Lines) - 17-letnia Lea w wakacje opala się w ogrodzie i spędza czas ze swoją paczką. Jej monotonię przerwa pewien czarujący i przystojny trzydziestolatek. Szybko jednak okazuje się, że mężczyzna nie ma czystych intencji.
 • Mikado - Nastoletnia Magda ofiarowuje swój drogi naszyjnik choremu dziecku w szpitalu, w którym jest wolontariuszką. Jej ojciec jest pewien, że dziewczyna znowu kłamie, ale ta udowadnia swoją niewinność. Mężczyzna nie potrafi jednak przyznać się do błędu.
 • Assassin's Creed - Opowieść o człowieku, który znajduje się w centrum starożytnej bitwy między dwiema potężnymi siłami. Wykorzystując wspomnienia swojego przodka, które są zawarte w jego własnym DNA, może zakończyć konflikt oraz stoczyć walkę o swoje odkupienie.
 • Skrzynka (The Box) - Nastoletni Hatzin jedzie autobusem daleko na meksykańską wieś, aby odebrać szczątki swojego ojca, które zostały wykopane z masowego grobu. Przypadkowe spotkanie z mężczyzną, który przypomina jego ojca, napełnia chłopaka wątpliwościami i nadzieją.
 • Snowden - Oliver Stone przedstawia opowieść o byłym pracowniku CIA i NSA, który doprowadził do największego wycieku poufnych informacji w historii USA.
 • Bullet Train - Brad Pitt w roli płatnego zabójcy, który podczas swojej ostatniej misji w superszybkim pociągu jadącym z Tokio do Morioki musi zmierzyć się ze śmiercionośnymi przeciwnikami z całego świata. Kto wyjdzie żywy z pociągu na ostatniej stacji?
 • Śmieszne strony (Funny Pages) - Robert jest licealistą i aspirującym rysownikiem, który postanawia odrzucić wygodę życia na przedmieściach. Chłopak rzuca szkołę i opuszcza dom, aby znaleźć nauczyciela i przyjaciela w postaci Wallace'a, byłego rysownika komiksów niskich lotów.
 • O ile mi wiadomo (As Far as I Know) - Denés i Nóra świętują upragnioną adopcję dziecka. Dochodzi jednak pomiędzy nimi do kłótni i postanawiają wrócić osobno do domu. Kobieta twierdzi, że w drodze powrotnej została zgwałcona, ale dziwne okoliczności tego wieczoru zaczynają wychodzić na jaw.
 • Daleki brzeg (A Far Shore) - Aoi opuszcza szkołę średnią, aby urodzić synka. Dziewczyna zaczyna pracować jako hostessa w nocnym klubie, podczas gdy jej mąż traci pracę i nie radzi sobie z obowiązkami rodzinnymi. Ich niedojrzałość i ciągłe walki prowadzą ich związek do kryzysu.
 • Kochanie, nie uwierzysz (Sweetie, You Won't Believe It) - Dastan nie może znieść już ciągłych narzekań swojej ciężarnej żony i postanawia wybrać się z przyjaciółmi na ryby. Niestety ich spokój zostaje zakłócony przez serię nieprzewidzianych zdarzeń.
 • Nel i tajemnica kurokota (Pil's Adventures) - Lia, bystra młoda sierota z Foggyborough przebiera się za księżniczkę i wyrusza na misję wbrew swojej woli. Historia, która wstrząśnie całym królestwem i nauczy Lię, że szlachetność można znaleźć w każdym człowieku.
 • Jerry Maguire - Tom Cruise jako cyniczny agent sportowy, który niespodziewanie przechodzi wewnętrzną przemianę i postanawia działać w zgodzie z zasadami moralnymi.
 • Supersamiec (Superbad) - Drogi dwóch nierozłącznych przyjaciół rozchodzą się, bowiem każdy z nich wybiera się do innego college’u. Przed nimi jednak jeszcze szalona impreza.
 • Ostatnie 10 lat (The Last 10 years) - Dwudziestoletnia Matsuri Takabayashi dowiaduje się, że zostało jej tylko dziesięć lat życia z powodu nieuleczalnej choroby. Postanawia nie analizować za bardzo swojego życia i nie zakochiwać się, ale na zjeździe szkolnym spotyka Kazuto Manabe.
 • Gdzie śpiewają raki (where the Crawdads Sing) - Thriller oparty na powieści Delii Owens o dziewczynie, która od dzieciństwa mieszka samotnie na bagnach Północnej Karoliny. Kiedy jej partner zostaje znaleziony martwy, kobieta staje się główną podejrzaną.

Dokumenty:

 • 30-metrowa fala II (100 Foot Wave) - Drugi sezon skupia się na Garrettcie i Nicole McNamarach, którzy zbliżają się do urzeczywistnienia swojego marzenia. Pokazuje też nowych surferów, którzy również marzą o pokonaniu 100-metrowej fali w Nazaré.
 • De Palma - Dokument przedstawia pięćdziesięcioletnią karierę znanego filmowca Briana De Palmy. Dzięki archiwalnym materiałom i wywiadom z samym twórcą film daje intrygujący wgląd w życie jednego z największych hollywoodzkich reżyserów.
 • Dom dla psa IV (The Dog House) - Serial dokumentalny opowiada o organizacji charytatywnej Wood Green z Godmanchester. Podąża za pracą personelu, który z zaangażowaniem zajmuje się łączeniem bezdomnych psów z potencjalnymi nowymi właścicielami.
 • Dom Hammerów - mroczne tajemnice (House of Hammer) - Szokujący hollywoodzki skandal burzy idealną fasadę rodziny Hammerów. Od zarzutów gwałtu przeciwko Armiemu Hammerowi po oszustwa jego pradziadka, mroczne sekrety rodziny wreszcie wychodzą na światło dzienne.
 • Papier i klej (Paper & glue) - Od wczesnych nielegalnych graffiti po monumentalny portret osadzony na ścianie granicznej USA i Meksyku, obraz wykorzystuje moc sztuki opartej na współpracy, by podnosić na duchu społeczności i inspirować je do wyrażania siebie.

Premiery na HBO Max w kwietniu 2023 dzień po dniu

 • 1 kwietnia
  • Masza i niedźwiedź V, odc. 1 - 13
  • Monkie Kid, odc. 1 - 11
  • Teoria gry z Bomanim Jonesem II, odc. 10
  • Nitram
  • Niewidomy człowiek, który nie chce obejrzeć "Titanica"
  • Życie seksualne babć
  • Selfie Academy
  • Dysphoria
  • Klopsiki i inne zjawiska pogodowe
  • Klopsiki kontratakują
 • 2 kwietnia
  • Prywatna pustynia
  • Szum
  • Fogareu
 • 3 kwietnia
  • Sukcesja IV, odc. 2
  • Przegląd tygodnia: wieczór z Johnem Oliverem X, odc. 6
  • Royal Crackers, odc. 1 - 3
  • Cleo od piątej do siódmej
  • Szczęście
  • Stworzenia
  • A E I O U  - szybki alfabet miłości
 • 4 kwietnia
  • Młody Sheldon VI, odc. 16
  • Perry Mason II, odc. 5
  • Rain Dogs, odc. 5
 • 5 kwietnia
  • Milan Kundera: Od żartu do nieistotności
 • 6 kwietnia
  • Rycerze Gotham, odc. 3
  • Snowfall VI, odc. 7
  • Mumie
  • Próba
 • 7 kwietnia
  • Na planie XX, odc. 14
  • Pomiot
  • Skanerzy
  • Dziewczyny
  • Gość
 • 8 kwietnia
  • Pocoyo III, odc. 1 - 52
  • Jason Isbell: Running with Our Eyes Closed
 • 9 kwietnia
  • Bullet Train
 • 10 kwietnia
  • Sukcesja IV, odc. 3
  • Przegląd tygodnia: wieczór z Johnem Oliverem X, odc. 7
  • Royal Crackers, odc. 4
  • Palmy i słupy
 • 11 kwietnia
  • Perry Mason II, odc. 6
  • Rain Dogs, odc. 6
 • 12 kwietnia
  • Diana. The Princess
 • 13 kwietnia
  • Rycerze Gotham, odc. 4
  • Snowfall VI,  odc. 8
  • Mikado
 • 14 kwietnia
  • #BringBackAlice, odc. 1 - 2
  • Na planie XX, odc. 15
  • Assasin's Creed
  • Skrzynka
  • Snowden
 • 15 kwietnia
  • Teen Titans Go! VII, odc. 19, 23 - 36
  • A Black Lady Sketch Show IV, odc. 1
 • 17 kwietnia
  • Turysta, odc. 1 - 6
  • Królowe Berlina II, odc. 1 - 2
  • 30-metrowa fala II, odc. 1
  • Sukcesja IV, odc. 4
  • Barry IV, odc. 1 - 2
  • Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem X, odc. 8
  • Royal Crackers, odc. 5
  • Śmieszne strony
 • 18 kwietnia
  • Młody Sheldon VI, odc. 17
  • Perry Mason II, odc. 7
  • Rain Dogs, odc. 7
 • 19 kwietnia
  • Batman: serial animowany III, odc. 1 - 24
  • All American V, osc. 16
  • Papier i klej
 • 20 kwietnia
  • Snowfall VI, odc. 9
  • Rycerze Gotham, odc. 5
 • 21 kwietnia
  • Na planie XX, odc. 16
  • #BringBackalice, odc. 3
  • O ile mi wiadomo
  • Daleki brzeg
  • Kochanie, nie uwierzysz
 • 22 kwietnia
  • A Black Lady Sketch Show IV, odc. 2
  • Nel i tajemnica kurokota
  • Total DramaRama III, odc. 27 - 28, 31 - 35, 38 - 52
  • Total DramaRama: The Three Stooges Save Christmas
  • Climate Champions: Reduce, Reuse and Recycle - Reduce
  • Climate Champions: Reduce, Reuse and Recycle - Reuse
  • Climate Champions: Reduce, Reuse and Recycle - Recycle
  • Climate Champions: 5 Ways to Cut Plastic Waste
  • Climate Champions: Kids Interviews: Anastasia
  • Climate Champions: Kids Interviews: Elizabeth
  • Climate Champions: Kids Interviews: Emanuel
  • Climate Champions: Kids Interviews: Jonathan
  • Climate Champions: Kids Interviews: Katia & Lucien
  • Climate Champions: Kids Interviews: Lavinia
  • Climate Champions: Kids Interviews: Raheen
  • Climate Champions: Kids Interviews: Senam & Dzifa
  • Climate Champions: Kids Interviews: Guide to Plastics
  • Climate Champions: Kids Interviews: Guide to Clean Energy
  • Climate Champions: Kids Interviews: Guide to Saving Energy
  • Climate Champions: Kids Interviews: Guide to Planet Friendly Travel
  • Climate Champions: Guide to Upcycling
  • Climate Champions: Guide to Recycling
  • Climate Champions: Guide to Magic Trees
 • 23 kwietnia
  • Total DramaRama: Gwen Scary, Gwen Lost
 • 24 kwietnia
  • Królowe Berlina II, odc. 3 - 4
  • 30-metrowa fala II, odc. 2
  • Sukcesja IV, odc. 5
  • Barry IV, odc. 3
  • Ktoś, gdzieś II, odc. 1
  • Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem X, odc. 9
  • Royal Crackers, odc. 6
  • De Palma
 • 25 kwietnia
  • Pani Davis, odc. 1 - 4
  • Perry Mason II, odc. 8
  • Rain Dogs, odc. 8
 • 26 kwietnia
  • Dave III, odc. 1 - 2
  • All American V, odc. 17
 • 27 kwietnia
  • Snowfall VI, odc. 10
  • Dom dla psa IV, odc. 1 - 8
  • Miłość i śmierć, odc. 1 - 3
  • Jerry Maguire
 • 28 kwietnia
  • Na planie XX, odc. 17
  • Stamtąd II, odc. 1
  • Dom Hammerów - mroczne tajemnice, odc. 1 - 3
  • #BringBackAlice, odc. 4
  • Kurczaki bez głów, odc. 1 - 7
  • Supersamiec
  • Ostatnie 10 lat
 • 29 kwietnia
  • Ninjago IV, odc. 1 - 12
  • A Black Lady Sketch Show IV, odc. 3
 • 30 kwietnia
  • Gdzie śpiewają raki
  • Harry Potter i Kamień Filozoficny
  • Harry Potter i Komnata Tajemnic
  • Harry Potter i więzień Azkbanu
  • Harry Potter i Czara Ognia
  • Harry Potter i Zakoń Feniksa
  • Harry Potter i Książę Półkrwi
  • Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1
  • Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu