Gry

Zaskakujące informacje o Tomb Raider. Przygody Lary Croft znalazły nowego wydawcę

Piotr Kurek
Zaskakujące informacje o Tomb Raider. Przygody Lary Croft znalazły nowego wydawcę
1

Czekacie na kolejnego Tomb Raidera? Nowe przygody Lary Croft powstają i właśnie znalazły nowego wydawcę. Nie będzie to jednak Grupa Embracer, która nabyła prawa do marki i studia odpowiedzialnego za serię.

Na początku maja tego roku pisaliśmy, że Lara Croft znalazła nowy dom. Grupa Embracer potwierdziła, że warunki uzgodnione ze Square Enix dotyczące przejęcia studiów Crystal Dynamics, Eidos Montreal oraz oddziału w Montrealu zostały zaakceptowane przez obie strony. W rezultacie za 300 milionów dolarów Square Enix oddał prawa do głośnych marek takich jak Deus Ex, Thief i Tomb Raider. Embracer tym samym stał się posiadaczem 124 studiów developerskich z ponad 14 tysiącami pracowników i właścicielem tytułów, które jeszcze kilka lat temu przyciągały uwagę wszystkich graczy.

Kilka tygodni przed ogłoszeniem przejęcia, Crystal Dynamics potwierdziło oficjalnie, że pracuje nad nową odsłoną serii Tomb Raider, która będzie kontynuować historię Lary Croft rozpoczętą w 2013 r. Przez wiele miesięcy studio milczało na temat jakichkolwiek szczegółów związanych z produkcją - wiedzieliśmy jedynie, że powstaje w oparciu o silnik Unreal Engine 5.

Tomb Raider z nowym wydawcą. Pierwsze szczegóły nowej przygody Lary Croft

I choć wciąż nie wiemy zbyt wiele na temat nowych przygód Lary Croft, dowiedzieliśmy się właśnie, kto będzie odpowiadał za wydanie nowej gry. Choć ta informacja może zaskoczyć wielu, Tomb Raider nie zostanie wydany przez Embracer Group. Crystal Dynamics potwierdziło wczoraj, że nawiązało współpracę z Amazon Games, które zajmie się dystrybucją i pełnym wsparciem w cyklu produkcyjnym, którym zajmuje się studio. Choć żadna ze stron nie zdradziła niczego związanego z samą grą, wiemy, że najnowsza odsłona Tomb Raider oferować będzie rozgrywkę dla pojedynczego gracza i nie zabraknie w niej wszystkich elementów, które gracze pokochali na przestrzeni ostatnich 25 lat.

Gra obecnie znajduje się na wczesnym etapie produkcyjnym, a szczegóły dotyczące samych przygód Lary Croft poznamy w niedługiej przyszłości. Kiedy dokładnie? Ani Amazon Games ani Crystal Dynamics tego nie zdradzają. Obie firmy mają jednak przekonanie, że gracze otrzymają produkt najwyżej jakości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news