Filmy

James Cameron nie daje o sobie zapomnieć. Titanic znów wpłynie do kin

Piotr Kurek
James Cameron nie daje o sobie zapomnieć. Titanic znów wpłynie do kin
3

W 1997 r. w kinach zadebiutował "Titanic" w reżyserii Jamesa Camerona. Już w przyszłym miesiącu, jeden z najbardziej dochodowych filmów w historii powróci na srebrne ekrany. A wszystko z okazji 25. rocznicy premiery.

W słoneczny, kwietniowy dzień w 1912 roku, na angielskim wybrzeżu arystokratyczna rodzina wraz z 17-letnią Rose wchodzi na pokład Titanica, udając się w podróż do Stanów Zjednoczonych. Pół godziny później grający w pokera w tanim, portowym barze 23-letni Jack Dawson wygrywa szczęśliwym trafem bilet III klasy na rejs Titanikiem. W ostatniej chwili przed wypłynięciem statku wbiega na jego pokład. Tak zaczyna się wielka historia miłosna, która ma odmienić życie pięknej, bogatej, lecz nieszczęśliwej Rose oraz biednego, nie mającego nic prócz talentu malarskiego, Jacka.

- Titanica na VOD możecie obejrzeć na platformie Canal+ Online jednak wyłącznie w jakości HD. Jeśli jednak chcecie sprawdzić, jak ten kasowy przebój z 1997 r. odnajdzie się w jakości 4K w wersji 3D i po konwersji do formatu HFR, musicie koniecznie wybrać się do kina. I już w przyszłym miesiącu będziecie mieli taką okazję.

Titanic: 25. rocznica. W kinach już 10 lutego

Świat Seriali poleca: Kontrowersje po triumfie Evana Petersa za rolę w "Dahmerze". Wylała się na niego fala hejtu

Obchodzący w tym roku swoje 25. rocznicę film "Titanic" w reżyserii Jamesa Camerona ponownie zawita na srebrne ekrany w odświeżonej wersji, która do tej pory nie była wyświetlana w kinach. Choć obraz wielokrotnie wracał z seansami (ostatnio w 2017 r.) i to także w wersji 3D, nie był wcześniej poddany aż tak daleko idącemu "odświeżeniu". Reżyser zapowiada prawdziwe widowisko, które z pewnością zostanie zapamiętane przez widzów na wiele lat.

Źródło: Paramount

"Titanic: 25. rocznica" powróci do kin 10 lutego 2023 r. i będzie wyświetlany również w Polsce. To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów twórczości Jamesa Camerona oraz aktorów wcielających się w głównych bohaterów. Kate Winslet i Leonardo DiCaprio rolami w Titanicu ugruntowali swoją pozycję w Hollywood, a film okazał się kasowym sukcesem dającym mu trzecią pozycję wśród najbardziej dochodowych produkcji w historii kina.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news