Gry

Gracze się doczekali! Titanfall powróci w wielkiej chwale

Kacper Cembrowski
Gracze się doczekali! Titanfall powróci w wielkiej chwale
5

Ku uciesze wszystkich graczy, okazuje się, że Titanfall powróci! Respawn Entertainment pracuje nad nową częścią serii.

Titanfall zaskoczył wszystkich. Niepozorny czarny koń

Titanfall to seria stworzona przez studio Respawn Entertainment, której pierwsza część ukazała się w 2014 roku. Seria skupia się głównie na szybkich, dynamicznych starciach w przyszłości, łącząc walkę na pieszo z bronią w dłoniach z wykorzystaniem zdolności specjalnych oraz pojazdów, zwłaszcza tytułowymi mechami nazywanymi Titanami. A umówmy się, że dynamiczny FPS i wielkie mechy to połączenie idealne i recepta na sukces — kto nie polubiłby fuzji Call of Duty z Gundamem?

Titanfall osadzone jest w futurystycznym świecie, gdzie kolonie ludzkie znajdują się w konflikcie z potężnymi korporacjami militarystycznymi. Uniwersum Titanfall charakteryzuje się bogatą historią, która obejmuje zarówno wojny między koloniami a korporacjami, jak i zmagania o kontrolę nad planetami oraz technologią. Warto również zaznaczyć, że Apex Legends, zapewne wszystkim dobrze znany sieciowy battle royale, jest osadzony w tym samym uniwersum, co Titanfall. Istniało sporo sympatyków tego IP, którzy domagali się kontynuacji tej serii — i miało to nastąpić w pewnego rodzaju fuzji, której owocem miał być Apex Legends single player o nazwie kodowej Titanfall Legends. Tamten projekt jednak upadł i wydawało się, że Titanfall to już IP bez przyszłości. Otóż nie.

Nowy Titanfall powstaje! Świetne informacje dla graczy

EA lubi anulować projekty. Najpierw Apex Legends Mobile, później Titnfall Legends, a niedawno również FPS w uniwersum Gwiezdnych wojen. Titanfall ma jednak wrócić, lecz co ciekawe, nie będzie to sequel — marzenia o Titanfall 3 na razie trzeba więc odłożyć, chociaż niewykluczone, że jeszcze kiedyś się to stanie. Jak donosi insider Jeff Grubb:

Nie robią Titanfall 3. Po prostu nie. Mają inny zespół, który na wczesnym etapie zajmuje się projektem. W fazie prototypowania zespół był bardzo mały, a teraz zamierza się rozszerzyć go o więcej osób. To już prawdziwy projekt, ale wciąż w fazie prototypu. Ta gra w obecnym kształcie, o ile rozumiem, jest grą Titanfall. Jest w uniwersum Titanfall. Ale wszyscy, z którymi rozmawiam, powtarzają: nie myślcie, że to Titanfall 3, gra z trybem wieloosobowym online i kampanią dla jednego gracza.

Co więc to oznacza? Ciężko na ten moment stwierdzić — ale ważne jest jedno: nowy Titanfall powstaje!

Źródło: Jeff Grubb / YouTube (Giant Bombcast)

Grafika wyróżniająca: Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news