Gry

Battlefield 2042 jest tak złą grą, że... EA rozda ją za darmo?

Kacper Cembrowski
Battlefield 2042 jest tak złą grą, że... EA rozda ją za darmo?
28

Powiedzieć, że premiera Battlefielda 2042 nie poszła po myśli twórców, to jak nic nie powiedzieć. Błąd za błędem, przesadnie wielkie, puste i niedopracowane mapy, a do tego rekordowo niska ilość graczy w historii serii na Steamie.

Battlefield 2042 to klęska. Mnóstwo graczy miało ogromne oczekiwania względem produkcji, a jakość zwiastunów, obietnice ogromnych i dynamicznych map, przekładanie premiery w celu poprawienia jakości tylko utwierdzało fanów w przekonaniu, że najnowsza gra spod skrzydeł DICE będzie wielkim sukcesem i przełomowym powrotem do korzeni. No, niestety…

Electronic Arts i DICE było jednak zaskakująco cicho i raczej stroniło od bezpośrednich komentarzy w tej sprawie. Okazuje się, że powoli nadchodzi koniec milczenia. Jak informuje zaufany insider, Tom Henderson, deweloper wraz z wydawcą rozważają wszystkie opcje, żeby uratować ten tonący okręt. Nawet, jeśli kołem ratunkowym miałoby się okazać przejście na model Free to Play.

Chociaż na razie są to wyłącznie plotki i doniesienia, to wiele przecieków publikowanych przez Hendersona w przeszłości się sprawdzało. Przejście na model, w którym gra byłaby dostępna za darmo, powinna zwiększyć ilość graczy - nie zostawi ich przy sobie jednak na długo, jeśli jakość produkcji się nie poprawi. Najpierw zatem lepiej zająć łataniem obecnych niedoskonałości, a niestety, roboty trochę jest. Model F2P wiązałby się również z wielu wewnętrznymi zmianami, więc ciężko powiedzieć, czy jest to dobre rozwiązanie - niewykluczone jednak, że jedyne.

Ciężko nie odnieść wrażenia, że EA i DICE się delikatnie zagubili w kwestii Battlefielda. Niedawno dowiedzieliśmy się, że Vince Zampella, założyciel Respawn Entertainment (seria Titanfall, Apex Legends, Star Wars Jedi: Fallen Order) oraz Marcus Lehto (Halo) połączyli siły w projekcie, który ma być hero shooterem w rozszerzonym uniwersum Battlefielda. Ponownie, daje to więcej pytań niż odpowiedzi. Czy to dobry kierunek? Produkcja przybierze bardziej formę battle royale’owego Apexa, czy taktycznego Rainbow Six: Siege? Ciężko stwierdzić, chociaż biorąc pod uwagę doświadczenie mężczyzn u góry projektu, stawiałbym na pierwszą opcję.

Battlefield 2042 jest już dostępny na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S i PC. Chociaż produkcja pokazała się na rynku 19 listopada 2021 roku, to jej cena już zdążyła spaść z 349 zł na blisko 140 zł. Mimo tego, graczy nie przybywa. Czy darmowy dostęp do najnowszej produkcji DICE będzie w stanie ją wskrzesić?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu