Streaming muzyki

Rusza polska odsłona programu wsparcia artystów. Czym jest TIDAL RISING?

Piotr Kurek
Rusza polska odsłona programu wsparcia artystów. Czym jest TIDAL RISING?
1

21 Savage, Chloe x Halle i Megan Thee Stallion to pierwsi muzycy, którzy są absolwentami TIDAL RISING - programu platformy skierowanej do artystów. Do tej grupy dołączą wkrótce Polacy.

TIDAL stale się rozwija, jednak mam wrażenie, że wciąż nie dorównuje pozostałym usługom strumieniowania muzyki - może to i dobrze, bo serwis skupia się na nieco innych wartościach i funkcjach, z których mogą korzystać zarówno użytkownicy, jak i sami artyści udostępniający w ramach TIDAL swoje utwory. Choć zostawia w tyle konkurencję pod względem jakości audio, tak w innych obszarach nadal mu daleko do tego co oferują najpopularniejsi gracze.

Firma stara się jak może i co rusz zapowiada nowe funkcje. Na przestrzeni ostatniego roku wprowadzono m.in. profile, na których użytkownicy TIDALa mogą udostępniać swoje ulubione playlisty rodzinie, znajomym i fanom muzyki na całym świecie. Dostaliśmy też TIDAL Live - funkcję, która sprawia, że dzielenie się muzyką z innymi się i wspólne jej doświadczanie w czasie rzeczywistym może zbliżać społeczności. Live ułatwia grupom dowolnej wielkości spotkanie się na specjalnych wydarzeniach, premierach albumów, podróżach lub przygotowaniach do ważnego momentu.

W lutym tego roku platforma zapowiedziała odświeżenie programu dla artystów - TIDAL RISING. Skupia się on na wspieraniu wschodzących artystów, aby mogli się rozwijać, rosnąć w siłę i dalej budować swoją karierę. Artyści uczestniczący w programie, otrzymają nie tylko wsparcie marketingowe. W pierwszej kolejności z programu mogli korzystać muzycy ze Stanów Zjednoczonych. Teraz przyszła pora na zagranicznych artystów - w tym z Polski!

TIDAL RISING wkracza do Polski. Poznajcie pierwszych artystów

W polskiej odsłonie projektu, wśród pierwszych wyróżnionych artystów znaleźli się: Dominika Płonka, Afekty (Basia Siciarek i Helena Pyłka), Kajetan Wolas i Asster. Mogą oni liczyć na daleko idące wsparcie ze strony TIDAL. TIDAL RISING ma przede wszystkim wzmocnić pozycję ekonomiczną artystów. Na co mogą liczyć? W ramach programu udostępniane są m.in. bezpośrednie wsparcie finansowe, spersonalizowane wsparcie marketingowe wydawnictw, możliwość udziału w TIDAL Artist Summit w Nowym Jorku, czy warsztaty edukacyjne. Nie zabraknie również spotkań dotyczących rozwijania kariery, webinarów i szkoleń. Na samej platformie TIDA mogą liczyć na lepsze pozycjonowanie na playlistach i okładkach a także produkcję oryginalnych filmów dokumentalnych.

Dodatkowo, na platformie uruchomiono TIDAL Artist Home. To rozwiązanie mające ułatwić artystom skoncentrowanie się wyłącznie na swojej karierze. Od teraz, po utworzeniu konta, twórcy będą mogli samodzielnie zarządzać wyglądem swojego profilu TIDAL, a także uzyskać wcześniejszy dostęp do najnowszych produktów i zasobów stworzonych z myślą o artystach

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news