E-sport

The Old Guard – Game Night. Specjalne wydarzenie dla fanów e-sportu

Piotr Kurek
The Old Guard – Game Night. Specjalne wydarzenie dla fanów e-sportu
0

Netflix zaprasza na specjalne wydarzenie dla fanów e-sportu. The Old Guard – Game Night pokaże, że grając razem, wszyscy wygrywamy.

Film „The Old Guard”, którego recenzję przygotował dla Was Konrad stał się inspiracją dla Netfliksa do stworzenia nowej platformy dla grających kobiet. Według raportu Polish Games Research’19, 47% polskiej społeczności graczy stanowią właśnie panie. Co czwarta kobieta jest fanką e-sportu, a 20% streamów na Twitchu prowadzą znane streamerki. Nawiązanie do najnowszej produkcji Netfliksa i stale rosnąca reprezetancja kobiet w świecie gamingu to dobry moment na zapewnieniu im większej widoczności i nadania pozytywnego przekazu wewnątrz samej społeczności.

Zobacz też: E-sport jeszcze nigdy tyle nie zyskiwał co teraz!

W całym wydarzeniu wezmą dwie drużyny, na czele których staną popularne streamerki gamingowe. Zespoły będą rywalizować w trzech popularnych grach: Counter Strike: Global Offensive, Fortnite oraz Valorant. Zawodniczki wspierane będą też przez znanych influencerów. W drużynie A wspólnie zagrają: Dżejdżejka, Nieuczesana, AL3XANDRAS i Gimper, z kolei szeregi drużyny B zasilą: Veneea, Kasix, Brunecia i TaZ.

Netflix wspiera grające kobiety i organizuje specjalne wydarzenie inspirowane filmem „The Old Guard” z Charlize Theron w roli głównej

Jednak w całej akcji mogą wziąć udział inni gracze. Jak informuje organizator, w czasie przerw dla członków obu drużyn, ich miejsce będzie mogła zająć wylosowana w specjalnym konkursie osoba. Co trzeba zrobić by zagrać u boku popularnych streamerek? Zadanie jest całkiem proste. Na profilach społecznościowych podanych wyżej zawodników pojawiło się pytanie związane z filmem: Która postać z filmu The Old Guard powinna znaleźć się w Twojej drużynie i dlaczego? Odpowiedzi należy umieszczać w sekcji komentarzy pod danym postem. Na zgłoszenia macie czas do końca dnia, a zwycięzcy zostaną wylosowani jutro, 17.07. Spośród wszystkich odpowiedzi wybranych zostanie 20, a ich autorzy będą mogli zagrać jeden mecz w wybranej przez siebie drużynie.

Osoby biorące udział w wydarzeniu oraz ich profile społecznościowe, na których znajdziecie pytanie konkuroswe:

Wydarzenie będzie można śledzić na kanałach zawodników na platformie Twitch.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu