E-sport

Nie podobały Wam się rozgrywki Ekstraklasy w rzeczywistości, to może spodobają się Wam te wirtualne

Grzegorz Ułan
Nie podobały Wam się rozgrywki Ekstraklasy w rzeczywistości, to może spodobają się Wam te wirtualne
0

PKO Bank Polski Ekstraklasa przerwała rozgrywki piłkarskie 9 marca tego roku, z powodu zakazu organizowania imprez masowych w wyniku wybuchu pandemii koronawirusa. Za kilka dni będzie nam jednak dane pooglądać zmagania wszystkich klubów Ekstraklasy, tym razem wirtualne.

23 kwietnia o 21:00 Ekstraklasa we współpracy z Canal+ rozpocznie wirtualne rozgrywki piłkarskie FIFA wszystkich 16 klubów z najwyższej klasy rozgrywek.

Ostatni mecz PKO Bank Polski Ekstraklasy rozegrano 9 marca i od tego momentu kibice z niecierpliwością czekają na wznowienie rozgrywek. Aby wypełnić lukę po zawieszonej z powodu epidemii koronawirusa lidze, Platforma CANAL+ wraz z Ekstraklasą i partnerami organizuje wirtualne zmagania. Piłkarze szesnastu klubów rywalizować będą w turnieju z podziałem na cztery grupy. W każdej z nich wystąpią cztery kluby, a zawodnicy rozegrają między sobą po jednym meczu. Awans uzyska dwóch graczy. Ośmiu najlepszych utworzy drabinkę pucharową, w której rywalizacja toczyć się będzie w systemie mecz-rewanż.

Pierwszy mecz odbędzie się na antenie CANAL+ SPORT, zmierzy się w nim przedstawiciel Legii Warszawa - Maciej Rosołek z piłkarzem Łódzkiego Klubu Sportowego Dominikiem Dominikiem Budzyńskim. Równolegle rozegrany zostanie mecz Jagiellonii Białystok z Górnikiem Zabrze, których barw będą bronić odpowiednio Bartosz Bida i Daniel Ściślak, z kolei następne mecze odbędą się pomiędzy zwycięzcami tych pojedynków i przegranymi.

Canal+ będzie transmitował te i kolejne mecze od czwartku do soboty o godzinie 21:00 w dniach 23, 24, 25 i 30 kwietnia, 1, 2, 7, 8, 9, 14, 15 i 16 maja. Nie zabraknie też programów podsumowujących rozgrywki, te emitowane będą niedzielę 26 kwietnia, 3, 10 i 17 maja, również o godzinie 21:00. Wszystkie mecze będą w trakcie komentowane przez Krzysztofa Marciniaka, Grzegorza Mielcarskiego, Przemysława Pełkę, Tomasza Wieszczyckiego, Marcina Rosłonia, Kazimierz Węgrzyn oraz Adriana „Kamyk” Kamińskiego. Jeśli nie macie dostępu do tego programu telewizyjnego, powtórki i najciekawsze fragmenty będą pokazywane dzień po zakończeniu meczu w social mediach Ekstraklasy oraz klubów uczestniczących w turnieju.

A oto pełna lista uczestników Ekstraklasa Cup 2020:

Grupa A

Legia Warszawa – Maciej Rosołek
ŁKS Łódź – Dominik Budzyński
Jagiellonia Białystok – Bartosz Bida
Górnik Zabrze – Daniel Ściślak

Grupa B

Lech Poznań – Filip Marchwiński
Cracovia - Tomáš Vestenický
Wisła Płock – Jakub Rzeźniczak
Korona Kielce – Jakub Żubrowski

Grupa C

Lechia Gdańsk – Kacper Urbański
Piast Gliwice – Martin Konczkowski
Arka Gdynia – Michał Nalepa
Raków Częstochowa – Jarosław Jach

Grupa D

Wisła Kraków – Michał Buchalik
Śląsk Wrocław – Adrian Łyszczarz
Zagłębie Lublin – Olaf Nowak
Pogoń Szczecin – Hubert Matynia

Mam nadzieję, że rozgrywki te dostarczą nam nie gorsze, a być może nawet lepsze wrażenia i emocje, jak te w rzeczywistości. Czego sobie i Wam życzę.

Źródło: ESL GAMING POLSKA.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu