E-sport

7 tysięcy osób głód wydarzeń sportowych skusił do wirtualnych turniejów Ekstraklasy

Grzegorz Ułan
7 tysięcy osób głód wydarzeń sportowych skusił do wirtualnych turniejów Ekstraklasy
5

Przerwane w Polsce rozgrywki piłkarskie i nie tylko powodują, zwiększone zainteresowanie fanów piłki nożnej wirtualnymi turniejami FIFA. W ostatnich trzech turniejach organizowanych przez Ekstraklasę wzięło udział aż 7 tysięcy graczy.

Akcja Ekstraklasy #ZostanWDomu z FIFA20 organizowana jest od wtorku 23 marca na platformach PS4 i Xbox One. Przez te kilka dni do piątku, kiedy to odbył się pierwszy turniej zapisało się 7 tysięcy graczy. Tylko na ten piątkowy turniej zapisało się rekordowe w liczbie pojedynczego turnieju 3,1 tysiąca osób. Wprawdzie promowały je wszystkie kluby Ekstraklasy wraz ze swoimi piłkarzami, ale i tak liczby te robią wrażenie.

W turniejach brali udział również piłkarze Ekstraklasy, m.in. Sebastian Bergier ze Śląska (zaszedł najdalej w rywalizacji, odpadł w 1/16 finału), Maciej Rosołek z Legii, Bartosz Rymaniak z Piasta, Karol Fila z Lechii, Michał Nalepa z Arki, Zvonimir Kozulj z Pogoni, Jakub Rzeźniczak z Wisły Płock czy Zoran Arsenić z Jagiellonii.

Same turniejowe mecze wzbudziły zainteresowanie również kibiców, transmisje udostępniane w serwisach społecznościowych Ekstraklasy, Canal+ Sport oraz ESL Polska obejrzało łącznie ponad 200 tysięcy osób.

Jak na turniej przystało, rywalizacja w początkowej fazie odbywała się w systemie turniejowym, czyli do pierwszego zwycięstwa, a do dwóch zwycięstw od ćwierćfinałów. Wspominałem na początku, że turnieje odbywały się platformach PS4 i Xbox One, tak więc z 3 turniejów wyłoniono 6 zwycięzców, po trzech na każdą platformę.

Lista zwycięzców:

Xbox One:

Piątek:
1. FuRMaN
2. Riptorek
3. natsu

Sobota:
1. Riptorek
2. FuRMaN
3. koniu_94

Niedziela:
1. natsu
2. FuRMaN
3. ksioner

PS4:

Piątek:
1. Zalewskyy
2. Tomek601
3. Dovsea

Sobota:
1. DawidPLx999
2. mrn
3. F10_ADK

Niedziela:
1. Pontonix300
2. mrn
3. Zalewskyy

W najbliższych dniach będzie możliwość dołączenia do turniejów nie tylko FIFA, ale i Brawl Stars, CS:GO oraz League of Legends w ramach Grarantanna Cup. Szczegóły tych turniejów i zapisy dostępne są na stronach ESL Play.

Źródło: Ekstraklasa.org

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu