Gry

The Last of Us II opóźnione z powodu pandemii. (Skończona) gra musi zaczekać na lepsze czasy

Kamil Świtalski
The Last of Us II opóźnione z powodu pandemii. (Skończona) gra musi zaczekać na lepsze czasy
11

Czekacie na The Last of Us II? No to to jeszcze trochę poczekacie — gra w maju 2020 nie trafi do sklepów.

Niby wielu się tego spodziewało, ale jednak pozostawały resztki nadziei, że jednak tegoroczne premiery gier nie będą przesuwane jak te kinowe. Niestety, nie mam dobrych wiadomości dla wszystkich wyczekujących The Last of Us II. Sony, które jest wydawcą gry, postanowiło przesunąć premierę gry. Do kiedy? Cóż, tego nikt nie wie.

The Last of Us II, mimo że prawie gotowe, nie trafi za kilka tygodni do sklepów

To miała być bardzo mocna wiosna premier — i faktycznie, nie brakuje nam świetnych gier. Animal Crossing: New Horizons, Persona 5 Royal, Half-Life: Alyx czy Doom Eternal zgarniają najwyższe noty od recenzentów i angażują na wiele godzin. Tuż za rogiem jest Final Fantasy VII Remake i remake Resident Evil 3. Ale, niestety, nie uświadczymy tej wiosny The Last of Us II — wszystko to z powodu pandemii. Sony zdecydowało się przesunąć premierę gry na czas nieokreślony — najwyraźniej w tych trudnych czasach ogarnięcie logistyki nie jest tak proste, jak firma by tego oczekiwała. Nie ma też co ukrywać, że z biznesowego punktu widzenia wrzucenie do sklepów mniej pudełek nie jest dobrym posunięciem — zwłaszcza przy tak dużej (i to typowo mainstreamowej) premierze.

Ekipa Naughty Dog zabrała głos w sprawie chwilę po oficjalnym ogłoszeniu — wyrażając swoje ubolewanie i nadzieję, że nie potrwa to zbyt długo. Przy okazji przyznali też, że gra jest właściwie gotowa — i wszyscy w pocie czoła pracowali nad łataniem ostatnich błędów, by na zapowiedzianą majową premierę wszystko było gotowe i dopieszczone. Cóż, nie tym razem.

Pozostaje tylko współczuć ekipie, która mimo wielu nieprzespanych dni by wyrobić się na majową premierę... nie zobaczy swojego dzieła na półkach tak szybko, jak miało się to wydarzyć. No cóż — czekamy zatem na nową datę premiery The Last of Us II i... mocno trzymamy kciuki, by podobny los spotkał jak najmniej gier.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu