Filmy

Super produkcja Netflix od Scorsese na zdjęciach - oto Irlandczyk (The Irishman)!

Konrad Kozłowski
Super produkcja Netflix od Scorsese na zdjęciach - oto Irlandczyk (The Irishman)!
4

Netflix zaczyna podsysać atmosferę przed premierą filmu Martina Scorsese pt. The Irishman - opublikowane dzisiaj zdjęcia pokazują głównych bohaterów granych przez takie gwiazdy jak Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci.

Aż trudno uwierzyć, że od publikacji ostatnich materiałów z The Irishman minęłoby niedługo pół roku. Netflix nie zamierza jednak pozwolić nam zapomnieć o filmie, który przygotowuje dla niego Martin Scorsese. Oprócz nazwiska reżysera, w obsadzie również znaleźli się najwięksi z największych: Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci oraz Harvey Keitel. Film ma opowiadać o życiu płatnego zabójcy Franka Sheerana, który twierdził, że zna nazwisko zamachowca odpowiedzialnego za śmierć 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna F. Kennedy’ego i jest związany ze zniknięciem Jimmy’ego Hoffy – działacza związkowego mającego powiązania z przestępczością zorganizowaną.

Data premiery Irlandczyka

W opublikowanym w lutym klipie w kontekście daty premiery padło tylko wspomnienie o jesieni w kontekście, ale dziś już wiemy, że film będzie miał światową premierę 27 września na Nowojorskim Festiwalu Filmowym. Wideo o Irlandczyku nie zawierało żadnych ujęć z produkcji, wymienia jedynie nazwiska aktorów i pozwala usłyszeć głosy niektórych z nich. Oficjalny opis fabuły prezentuje się następująco:

IRLANDCZYK to osadzona w powojennej Ameryce epicka gangsterska opowieść widziana oczami weterana II wojny światowej Franka Sheerana, oszusta i płatnego mordercy pracującego dla najbardziej osławionych przestępców XX wieku. Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat saga poświęcona jest jednej z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych – tajemniczemu zaginięciu legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy’ego Hoffa. Widzowie wezmą udział w brutalnej podróży, podczas której zostaną przed nimi odsłonięte kulisy funkcjonowania przestępczego półświatka, wewnętrznych walk o wpływy oraz kryminalnych powiązań ze światem polityki.

Irlandczyk - pierwsze zdjęcia z filmu Scorsese dla Netflix

A oto opublikowane dzisiaj zdjęcia w pełnej okazałości:

Netflix z pewnością wiąże z premierą Irlandczyka ogromne nadzieje. Premiery tytułu tego formatu serwis jeszcze tak naprawdę nie doświadczył, a niewiadomych nie brakuje. Czy oprócz dystrybucji online planowane są pokazy w kinach? To, że pojawi się na dużym ekranie za oceanem, jest przesądzone, gdyż serwisowi będzie zależało na udziale filmu w walce o nagrody. Czy takie rynki jak polski okażą się wystarczająco atrakcyjne, by podjąć próbę wprowadzenia ich do multipleksów?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu