Facebook

Teraz będzie można łatwiej zaczepiać nieznajomych na Messengerze [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
0

Facebook wprowadza funkcję Message Requests, która ma ułatwić komunikację osób nie będących znajomymi. Dotąd wszystkie takie wiadomości trafiały do kategorii inne. Teraz użytkownicy będą otrzymywali normalne powiadomienia. Message Requests na Facebooku Nie jest to jednak zmiana na gorsze, a pr...

Facebook wprowadza funkcję Message Requests, która ma ułatwić komunikację osób nie będących znajomymi. Dotąd wszystkie takie wiadomości trafiały do kategorii inne. Teraz użytkownicy będą otrzymywali normalne powiadomienia.

Message Requests na Facebooku

Nie jest to jednak zmiana na gorsze, a przynajmniej takie wrażenie sprawia. Od teraz użytkownicy będą otrzymywali powiadomienia o oczekujących wiadomościach od obcych osób. Jednak to oni zadecydują, co z nimi zrobić: odczytać i odpowiedzieć, odczytać bez powiadamiania o tym nadawcy lub kompletnie zignorować. Zlikwidowany zostanie zatem folder "Inne", który był dostępny tylko w przeglądarkowej wersji. Zdaniem Facebooka dzięki temu komunikacja ma przebiegać sprawniej i być bardziej uporządkowana. Zmiany obejmą zarówno aplikacje mobilne Faceboka jak i serwis www.

Google ma jeszcze jeden router

Tym razem za produkcję routera OnHub Google'a zabrał się ASUS. Jest to drugie urządzenie tego typu. Pierwsze zadebiutowało kilka miesięcy temu i było efektem współpracy z firmą TP-Link. Wizualnie oba są do siebie bardzo podobne. Nowy model jest jednak klasyfikowany drożej (cena w preorderze wynosi 220 dolarów). Podobnie jak poprzednik będzie on stanie priorytetyzować ruch sieciowy pod kątem konkretnych zastosowań. Cechuje się również tymi samymi parametrami, wsparciem dla sieci 2,4 GHz oraz 5 GHz oraz posiada jedno złącze USB 3.0 i jedno Ethernet.

Sony potwierdza zainteresowanie matrycami Toshiby

Kilka dni temu w prasówce pisałem o planach Sony związanych z przejęciem od Toshiby działu produkującego matryce światłoczułe. Okazuje się, że nie były to jedynie pogłoski i japoński koncern faktycznie przymierza się do takiej transakcji. Aktualnie trwają rozmowy dotyczące jej warunków. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, przejęcie zostanie sfinalizowane przed końcem tego roku fiskalnego, który będzie miał miejsce marcu 2016. Tym samym Sony stanie się największym producentem sensorów fotograficznych na świecie.

W trzecim kwartale Twitterowi przybyły 4 mln

Twitter w opublikowanych wynikach poinformował o 569 mln dol. przychodu oraz kolejnej z rzędu stracie na poziomie 132 mln dol. Są to lepsze wyniki niż przed rokiem, kiedy to przychód wynosił 361 mln dol., a strata 175 mln dol. Jednocześnie wzrosła liczba użytkowników Twittera. W tym kwartale są to 4 mln, dające ogólną sumę 320 mln użytkowników. To mniej niż sugerowały prognozy stawiające na 324 mln. Dla porównania w drugim kwartale br. Twitterowi przybyło aż 8 mln użytkowników.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu