Mobile

Ten tablet wchodził na rynek z KitKatem, a właśnie dostaje aktualizację do Androida 7.0 Nougat [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Ten tablet wchodził na rynek z KitKatem, a właśnie dostaje aktualizację do Androida 7.0 Nougat [prasówka]
75

Debiutował na rynku z Androidem 4.4.2 KitKat w lipcu 2014 roku. Mamy luty 2017, a producent wypuszcza dla niego aktualizację z Androidem 7.0 Nougat. To jedyny taki przypadek na rynku.

Nvidia Shield z Androidem 7.0 Nougat

A mowa oczywiście o tablecie Nvidia Shield. Nvidia właśnie ogłosiła, że oba modele - zarówno nowszy K1 jak i standardowy z 2014 roku otrzymają w nadchodzących dniach Androida 7.0 Nougat. Aktualizacja oznaczona przez producenta jako 5.0 wprowadza również obsługę nowych kontrolerów Shield, które debiutowały na tegorocznych targach CES wraz z odświeżoną wersją przystawki Shield TV. Wprowadzono też usprawnienia w zarządzaniu energią, poprawiono działanie powiadomień i wprowadzono szereg mniejszych i większych zmian w interfejsie. Nie zabrakło też poprawek bezpieczeństwa - urządzenie ma być pod tym względem aktualne na dzień 1 grudnia 2016 roku. Brawo Nvidia! Szkoda, że nie ma więcej takich przypadków na rynku mobilnym.

Chrome wspiera VR

Najnowsza wersja Chrome dla Androida doczekała się kompatybilności z platformą VR Google'a - Daydream. Jest to rezultat zaimplementowania nowego API JavaScript - WebVR. Pozwala ono na wyświetlanie specjalnie opracowanych pod kątem wirtualnej rzeczywistości witryn. Za jego pośrednictwem strona www otrzymuje dostęp do m.in. sensorów w urządzeniu, co pozwala na rozglądanie się podczas używania gogli VR. Póki co Chrome współpracuje wyłącznie z goglami Daydream, ale twórcy planują rozszerzenie wsparcia. Z czasem doczeka się go również desktopowy Chrome, który będzie współpracował z HTC Vive i Oculusem.

Moduły Moto Z na Indiegogo

Lenovo zapowiadało jakiś czas temu, że będzie wspierać autorskie pomysły na moduły dla swoich smartfonów z linii Moto Z. Tak też robi. Na Indiegogo ruszyła właśnie akcja, w ramach której agregowane są zbiórki na dodatkowe rozszerzenia wymyślone przez finalistów konkursu "Transform the Smartphone Challenge". Jedne przekształcają smartfona w pilot zdalnego sterowania, a inne w walkie talkie. W sumie do konkursu zgłosiło się 700 uczestników z 55 krajów. Producent wyłonił najlepsze, wysłał pomysłodawcom Moto Mod Development Kity, a teraz liczy, że internauci sfinansują ich koncepty. No zobaczymy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu