Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Mobile

LG G6 jak Xiaomi Mi Mix będzie pozbawiony ramek?

KK
Konrad Kozłowski
64

LG podsyca atmosferę przed swoją konferencją odbywającą się w ramach targów MWC  już 26 lutego. To właśnie wtedy zostanie zaprezentowany nowy smartfon LG G6, o którym wiemy coraz więcej.

Na rozesłanych do prasy zaproszeniach widzimy grafikę potwierdzającą nadchodzącą premierę LG G6, którego "duży ekran" bez problemu "zmieści się w dłoni. LG już zdążyło potwierdzić, że G6 będzie cechował się ekranem LCD Quad HD o przekatnej 5,7-cala.  Jego proporcje będą dość nietuzinkowe - 2:1 (18:9). Czyżby LG szykowało konkurenta dla Xiaomi Mi Mix?

Z mniej oficjalnych źródłem wiemy, że wyświetlacz ten będzie reklamowany z użyciem określenia "True Vision" i będzie zajmował niemalże całą powierzchnię przedniego panelu - mówi się o pokryciu w ponad 90%. LG G6 ma posiadać procesor Snapragon 821, podwójny obiektyw w tylnym aparacie, przednią kamerę pełniącą także rolę skanera tęczówki, a także złącze słuchawkowe 3,5 mm jack. Według doniesień LG nie zdecyduje się ponownie na smartfon z modułami.

W pierwszej kolejności ma trafić na rynek w Korei Południowej - 9 marca - by później pojawić się w stanach Zjednoczonyc - 7 kwietnia. O dacie premiery w Europie zapewne dowiemy się na miejscu w Barcelonie, skąd oczywiście będziemy relacjonować premierę LG G6.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu