Mobile

Flipboard to teraz inteligentne magazyny, od lektury których nie będziecie mogli się oderwać

Kamil Świtalski
Flipboard to teraz inteligentne magazyny, od lektury których nie będziecie mogli się oderwać
6

Informacje ze świata, a może techniczne nowinki? Flipboard wszystkie poda je w czytelnej, przejrzystej, formie — nowa wersja aplikacji to nie tylko odświeżony wygląd, ale też znakomite inteligentne magazyny!

Jeżeli jakimś cudem nigdy nie słyszeliście o Flipboard, to kilka słów wprowadzenia. Platforma stworzona została z myślą o dostarczaniu nowości z całego szeregu rozmaitych serwisów. W przeciwieństwie jednak do kanałów RSS, tutejszemu rozwiązaniu najbliżej do wirtualnego magazynu. Zamiast chronologicznie podawanych wpisów ze stron które obserwujemy — wybór najciekawszych informacji. W programie subskrybujemy dowolne tematy — od nowości ze świata, przez zdrowie, ciekawostki, technologię... na grach wideo skończywszy. A jeżeli tak ogólnikowe podejście was nie satysfakcjonuje, to spokojnie — można je trochę uściślić.

Serwis od kilku lat spokojnie działa sobie na rynku. I choć szczyt popularności takich rozwiązań przypada na tabletowy szał który już dawno minął — Flipboard udało się przetrwać. Działa swoim tempem, co jakiś czas stawiając na delikatne usprawnienia. Jednak widać, że twórcy wciąż mają zacięcie i pomysł na dalszy rozwój swojego projektu. I najświeższa wersja aplikacji jest tego doskonałym przykładem!

Kilkanaście godzin temu pojawiła się aktualizacja 4.0. Flipboard dla iOS i Androida. Ta wiąże się ze sporym przemeblowaniem kilku funkcji, a także poprawieniem interfejsu aplikacji. Coś, czego wyczekiwaliśmy od dłuższego czasu. Nawigacja nareszcie nie jest udręką, każdy element cieszy oko, a dodawanie kolejnych tematów i przełączanie się między wpisami jest dziecinnie proste. Autorzy zaproponowali rozwiazanie które pozwoli na sprawniejszą obsługę zarówno korzystającym z platformy od lat użytkownikom, gromadzącym tam cały zestaw wiadomości, jak i tym, którzy dopiero do niej dołączyli i chcieliby skorzystać z jej dobrodziejstw.

Tematem przewodnim nowego Flipboard są inteligentne magazyny. Jak działają? Wybieramy tematy (które, dodatkowo, możemy uściślić), opcjonalnie bezpośrednio źródła, które nas interesują. Program zadba o to, aby skroić dla nas fantastyczny pod kątem doboru tekstów magazyn, którego lekturze oddawać się będziemy z przyjemnością. Magazynów nie trzeba będzie szukać — miejsce dla nich znalazło się już na pierwszej stronie programu. Między naszymi tematycznymi, inteligentnymi, magazynami przełączamy się prostym gestem maźnięcia palcem w prawą / lewą stronę, by zaś przejść do kolejnego / poprzedniego artykułu, wystarczy przejechać palcem w górę / dół. Proste rozwiązania jak zwykle pozostają najlepsze!

Stworzenie takiego magazynu trwa, dosłownie, chwilę. Nie dłużej zresztą, niż jego późniejsza edycja, jeżeli chcielibyśmy coś doprecyzować. W ten sposób możemy zadbać o to, by treści które tam znajdziemy były jeszcze lepiej pod nas skrojone. Aha, miejcie na uwadze, że ilość magazynów które możemy stworzyć jest ograniczona — możemy ich stworzyć raptem dziewięć.  Aha — wszystkie treści które śledzimy poza nimi, znajdziemy teraz w zakładce naszego profilu.

Kierunek w którym zmierza Flipboard bardzo mi się podoba — od jakiegoś czasu zaglądałem do programu coraz rzadziej. Głównie przez to, że nie najlepiej sprawdza się jako zastępstwo dla RSS (tamtejsze treści często wpadają z opóźnieniem, bo serwowane są tylko najlepsze teksty). A kiedy chciałem skorzystać z aplikacji jako czytadła na tematy których nie śledzę dokładnie, to treści przez nią serwowane często były zbyt ogólne i musiałem sporo przewijać, nim trafiłem na interesujące mnie artykuły. Teraz nie ma tego problemu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu