Felietony

Telewizja w przeglądarce czyli Web TV Orange

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Telewizja w przeglądarce czyli Web TV Orange
26

Chciałem telewizję w przeglądarce to mam - mógłbym tak napisać szczególnie w kontekście własnego wpisu sprzed ponad trzech tygodni. Biuro prasowe Grupy TP poinformowało dzisiaj o udostępnieniu kanałów Grupy TVN w ramach usługi Web TV Orange. Jest to usługa umożliwiająca oglądanie kanałów telewizyjn...

Chciałem telewizję w przeglądarce to mam - mógłbym tak napisać szczególnie w kontekście własnego wpisu sprzed ponad trzech tygodni. Biuro prasowe Grupy TP poinformowało dzisiaj o udostępnieniu kanałów Grupy TVN w ramach usługi Web TV Orange. Jest to usługa umożliwiająca oglądanie kanałów telewizyjnych, bezpośrednio w przeglądarce.

Z wiadomości prasowej wynika, że usługa dostępna jest już od jakiegoś czasu.

Serwis „Web TV” na portalu orange.pl został wzbogacony o 5 nowych kanałów - TVN24, TVN CNBC, TVN Meteo, TVN Style i TVN Turbo. W sumie klienci TP i Orange mogą przez internet, na ekranie komputera, oglądać już 14 kanałów z najświeższymi informacjami oraz sporą dawką rozrywki i sportu.

Zawsze czytam wiadomości prasowe Grupy TP z dużą uwagą. Nie przypominam sobie jednak, aby wcześniej pojawiła się jakaś informacja o starcie Web TV Orange. Biorąc jednak pod uwagę ilość kanałów dostępnych w ofercie podejrzewam, że Grupa TP oczekiwała z informacją do momentu pozyskania kanałów TVN.

Usługa jest jednak bardzo fajna. Pozwala legalnie oglądać telewizję w przeglądarce. Obecnie, w ofercie dostępnych jest 14 kanałów, wśród których znaleźć możemy między innymi TVN24. Miałem okazję testować dzisiaj serwis i muszę przyznać, że jest dobrze. Twórcy zaoferowali funkcję EPG (przewodnik po programach). Natomiast jakość transmisji oceniam na 4/5.

Web TV dostępne jest za darmo dla klientów Orange i TP. Nie jestem jednak pewien co to oznacza? Czy wystarczy mieć tylko konto abonenckie w serwisie Orange.pl? Czy może konieczne jest łączenie z serwisem przy użyciu łącza u jednego ze wspomnianych operatorów?

Ja właśnie nie mogę tego sprawdzić gdyż łącze się z siecią przez ADSL Orange. Myślę jednak, że nasi czytelnicy chętnie sprawdzą to za mnie i doniosą o efektach w komentarzu.

Adres serwisu: www.orange.pl/webtv

Pytanie do klientów Orange i TP: Gdyby usługa stała się płatna, bylibyście w stanie zapłacić za nią? Jeśli tak, to ile?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

telewizja internetowaorange