Polska

Techland wywraca życie pracowników do góry nogami. Szykuje się fala wypowiedzeń?

Patryk Koncewicz
Techland wywraca życie pracowników do góry nogami. Szykuje się fala wypowiedzeń?
21

Pracownicy Techlandu muszą wrócić do biur. Problem w tym, że te nie są przygotowane na tak dużą liczbę osób.

Źle się dzieje w Techlandzie. Zaledwie w ubiegłym tygodniu informowaliśmy o kiepskich wynikach finansowych polskiego developera, a teraz dowiadujemy się, że firma postawiła pracowników w bardzo niewygodnej sytuacji. Nie dość, że wszyscy muszą wrócić do biur, to jeszcze zostali o tym poinformowani z wyprzedzeniem mniejszym niż 24 godziny.

Koniec z pracą zdalną w Techlandzie. Kto pokryje koszta podróży pracowników zza granicy?

Jak donosi CD-Action, Techland miał nieoczekiwanie zrezygnować z pracy zdalnej, co mocno wzburzyło nastroje w ekipie i nie ma co się dziwić – ponad połowa z 500 zatrudnionych pracowników działa zdalnie, a samo biuro zlokalizowane w Warszawie może pomieścić zaledwie… 100 osób. Techland na te zmiany wydaje się zupełnie nieprzygotowany i mówi się o prędkim wyburzaniu ścianek działowych, by pomieścić zmuszoną do powrotu kadrę.

Źródło: Depositphotos

CD-Action informuje także, że pracownicy mogą początkowo nie mieć szczególnie komfortowych warunków sanitarnych – nie tylko bowiem brakuje miejsca, ale jest też za mało toalet. Problemy pojawiały się już przy obecności 70 osób w biurze, więc napływ setek innych pracowników może spowodować niemały chaos.

Sytuacja dotyczy nie tylko pracowników z Polski, ale także tych, którzy pracują zdalnie za granicą. Będą musieli przyjeżdżać do biur na 8 dni roboczych w ciągu miesiąca i nie ma na ten moment pewności, że Techland pokryje koszta podróży.

Rozumiemy, że to duża zmiana i wszyscy w Techlandzie mają opcję pracy z domu na żądanie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dopiero rozpoczęliśmy proces zmiany organizacji pracy i staramy się, by okres przejściowy był jak najbardziej płynny, a każdy pracownik otrzymał wsparcie o indywidualnym charakterze – pracownik Techland cytowany przez CD-Action

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news