Ciekawostki technologiczne

Totalnie bezsensowny, totalnie genialny. Tamagotchi wraca jako zegarek!

Konrad Kozłowski
1

Niektórzy z Was mogą nawet nie pamiętać tego gadżetu, ale dla innych to całe dzieciństwo. Tamagotchi, bo o nich mowa, wracają, ale w nowej postaci jako zegarek!

Przyznam, że o Tamagotchi zdołałem już zapomnieć, ale w takich sytuacjach jak ta, od razu przypominają mi się lata młodości i zafascynowanie tymi gadżetami. Dziś pamięć podpowiada, że mieli je wszyscy, ale oczywiście była to pewna grupa znajomych, którzy podobnie jak ja starali się nie zagłodzić podopiecznego ukrytego w niewielkim urządzeniu. To zadziwiające, że kilkanaście lub kilkadziesiąt lat później ta marka wciąż istnieje, a co więcej ma się znakomicie.

Xbox Design Lab powraca. Znów możesz projektować kolorystykę kontrolera

Tamagotchi Smart, czyli zegarek z Tamagotchi

Nie napisałem dobrze ani bardzo dobrze, bo jeśli do marca 2021 roku liczba sprzedanych egzemplarzy Tamagotchi przekroczyła 83 miliony, to oznacza, że firma nie ma powodów do obaw i może sobie pozwolić na zaprezentowanie zupełnie nowej odsłony, która ma szanse jeszcze szybciej podbić rynek. Nazwa zegarka to Tamagotchi Smart, a całość pokryta jest różowym lub turkusowym silikonem w pastelowym kolorze z pasującym do niej kolorystycznie paskiem. Nazwa Smart nie jest przypadkowa, bo producent nie wyposażył urządzenia jedynie w funkcję zegarka oraz naszego cyfrowego przyjaciela, ale także w dodatkowe rozwiązania, jak krokomierz czy sterowanie głosem. Podobnie jak jedna z poprzednich generacji, Tamagotchi Pix, nowy model także posiada dotykowy ekran.

Smartfon Leica niedługo trafi na rynek. Co za bezsens…

Niektórych może jednak zasmucić brak wstecznej kompatybilności - Tamagotchi Meets oraz On obsługują Bluetooth, a nowy Pix działa dzięki kodom QR. W przypadku Tamagotchi Smart postawiono na tak zwane TamaSma Cards, które wpinamy w urządzenie. Te oczywiście sprzedawane będą oddzielnie, a zapisane na nich będą dodatkowe przedmioty oraz postacie, które będą wgrywane do zegarka. Wspomniana funkcja sterowania głosowego, którą możecie zobaczyć chociażby na klipie promocyjnym, jest oczywiście bardzo prymitywna. FAQ zdradza, że nie rozpoznaje ona żadnych konkretnych komend ani słów, a jedynie pozwala reagować podopiecznemu na nasz głos. Trochę zabawne, ale może dać niektórym sporo frajdy.

Tamagotchi Smart - cena i dostępność

Tamagotchi Smart trafi do sprzedaży w Japonii w listopadzie i będzie kosztować około 60 dolarów. Nie podzielono się na tę chwilę żadnymi informacjami na temat światowej premiery, mimo że Tamagotchi Pix właśnie wchodzi na rynki w Hiszpanii oraz Stanach Zjednoczonych. Być może po nasyceniu japońskich konsumentów nowym gadżetem, Bandai Namco zdecyduje się na eksport Tamagotchi Smart na zachodnie rynki, bo chętnych na pewno nie będzie brakować.

Urząd wytyka palcem influencerów za nieoznaczanie reklam publikując ich nazwiska

Gdyby cena faktycznie oscylowała w graniach 230 zł, to muszę przyznać, że nie jest to zawrotna kwota, która odwiodłaby mnie od zakupu. Oczywiście taki gadżet więcej czasu spędzałby w pudełku, niż na moim nadgarstku, ale z samej fascynacji byłbym skłonny się nim zainteresować. Kto wie, może nawet za kilka czy kilkanaście lat byłby sporo wart, podobnie jak niektóre starsze modele Tamagotchi dzisiaj.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu