Mobile

Tak wygląda Nexus od Motoroli, a tak działa kamerka od HTC

TP
Tomasz Popielarczyk
14

Sezon ogórkowy za nami, pojawiają się pierwsze premiery nowych urządzeń. Niedawno świat huczał na temat nowych iPhone'ów. Wczoraj swój hit pokazało BlackBerry, a niebawem zobaczymy kolejnego Nexusa. Pojawiły się kolejne informacje na jego temat, a także innego produktu - kamerki od HTC mającej stano...

Sezon ogórkowy za nami, pojawiają się pierwsze premiery nowych urządzeń. Niedawno świat huczał na temat nowych iPhone'ów. Wczoraj swój hit pokazało BlackBerry, a niebawem zobaczymy kolejnego Nexusa. Pojawiły się kolejne informacje na jego temat, a także innego produktu - kamerki od HTC mającej stanowić konkurencję dla analogicznych produktó GoPro.

Nowy Nexus od Motoroli

Na 9to5google.com pojawiły się zdjęcia nowego Nexusa. Wszystko wskazuje, że będzie to phablet oznaczony numerkiem 6 (żegnaj więc Nexusie 5 2014, o którym pisałem wczoraj). Przekątna 5,92 cala, rozdzielczość 2560 x 1440 (daje to 498 PPI!) i Snapdragon 805 z 3 GB RAM i 32 GB flash na pokładzie to tylko część atutów urządzenia. Ma ono również dysponować pojemną baterią 3200 mAh oraz dwoma aparatami - 13 Mpix oraz 2 Mpix. Czy powtórzy sukces poprzedników? Mnie na razie bardziej nakręca Galaxy Note 4 od Samsunga...

Kamerka od HTC

HTC przygotowuje się do wejścia na rynek kamerek sportowych (i nie tylko). Na opublikowanym wideo zaprezentowano działanie kamerki, któa ma ujrzeć światło dzienne na konferencji zaplanowanej na 8 października. Wszystko wskazuje na to, że będzie to urządzenie odporne na wodę, a także dysponujące obiektywem o bardzo szerokim kącie widzenia. Więcej szczegółów poznamy wkrótce, a więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Acer Iconia One 8

Podobają się Wam tablety Acera? Przygotujcie się na debiut kolejnego. Iconia One 8 będzie urządzeniem wyposażonym w 8-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 px oraz procesor Intel Atom Z3735G z czterema rdzeniami w architekturze Bay Trail. Całość ma napędzać Android 4.4. Atutem całej konstrukcji będzie lekkość (340 gramów) oraz smukłość (7,62 mm).

Krytyczna dziura w Bashu

Niebezpiecznik donosi o krytycznej dziurze w Bashu, która pozwala na zdalne wykonanie kodu. Na ataki podatne są wszystkie skrypty oraz programy działające w powłoce, które wykorzystują zmienne środowiskowe. Narażona może być właściwie każda maszyna napędzana przez Linuksa.

Root i Recovery dla Androida One

Udało się uzyskać dostęp do plików systemowych Androida One. Na XDA udostępnione zostały tym samym pliki ClockworkMod Recovery, które można zainstalować na każdym z trzech pierwszych modeli udostępnionych w ramach nowego programu Google'a. Korzyści z tego płynących chyba nie trzeba jakoś szczególnie opisywać, prawda?

ANkiety na Twitterze

Twitter pracuje nad mechanizmem ankiet. Miałyby one służyć wyrażaniu opinii i lepszym zbieraniu danych od użytkowników, a przy tym zwiększać liczbę instrumentów, za pomocą których marki mogłyby budować zaangażowanie. Pierwsze doniesienia sugerują formę taką, jak na obrazku powyżej. Miałoby to być rozwiązanie w pełni natywne i nie wymagające uciekania się do zewnętrznych narzędzi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

TwitterAndroidHTCAcerNexus