Google

Kiosk Google Play w świetnej nowej odsłonie dla iOS

Konrad Kozłowski
Kiosk Google Play w świetnej nowej odsłonie dla iOS
2

Aplikacja Google Currents agregująca najważniejsze i najpopularniejsze informacje z wielu źródeł od kilkunastu godzin już nie istnieje. Zamiast niej dostaliśmy do rąk nowy produkt określany mianem Kiosku Google Play. Jest na pewno ładniej, ale czy jest lepiej? Nowa aplikacja Google dostępna jest...

Aplikacja Google Currents agregująca najważniejsze i najpopularniejsze informacje z wielu źródeł od kilkunastu godzin już nie istnieje. Zamiast niej dostaliśmy do rąk nowy produkt określany mianem Kiosku Google Play. Jest na pewno ładniej, ale czy jest lepiej?

Nowa aplikacja Google dostępna jest naturalnie dla iPhoen'a oraz iPada. Po zalogowaniu się na nasze konto tworzona jest podstawowa lista źródeł, z których wyświetlane są informacje. Ekran główny podzielono na dwie sekcje - u góry znajduje się duża grafika w tle i nazwa kategorii i wiadomości, zaś poniżej znajdziemy wybrane dla nas informacje. Dla niektórych istotne może być, że łatwo dostępne są również miniaturki ukazujące loga źródeł, z których pobrano treści.

Większość artykułów wczytuje się bezproblemowo i w całości, dzięki czemu niepotrzebne jest korzystanie z przegląrki internetowej. Wszystko odbywa się wewnątrz aplikacji. Pomiędzy kategoriami przełączamy się dotykając ich nazw lub poziomym gestem wykonanym na ekranie. Wysuwane menu z lewej krawędzi pozwala na przejście do "Mojej biblioteki", gdzie zarządzać można źródłami informacji oraz tematyce prezentowanych nam treści. Dostępna jest także kategoria "Zakładki", gdzie umieszczane są wszystkie zapisane przez nas wcześniej artykuły.

W prawym górnym rogu znalazła się wyszukiwarka pozwalająca na odnalezienie konkretnego źródła np. Antyweb. Po tapnięciu na "plusik" źródło zostaje dopisane do naszej listy. Każda kategoria informacji i konkretne źródło może być pobrane do pamięciu urządzenia w celu wyświetlenia treści w późniejszym czasie bez połączenia z Siecią. Ustawienia pozwalają jedynie na zdecydowanie domyślnie otwieranej przeglądarce po wybraniu zewnętrznego linku.

Interfejs aplikacji został utrzymany w stylistyce Material Design, którą promuje Google. Funkcja zapisania treści na później może okazać się przydatna podczas wyjazdu, gdy połączenie z Internetm nie będzie zapewnione. Z pewnością przeglądanie za pomocą tej aplikacji informacji dostarczanych przez przeróżne serwisy o przeróżnej tematyce jest wygodne i czasem nawet nieprzewidywalne. Kiosk Google Play nie zastąpi jednak typowego czytnika RSS, gdzie wyświetlane nam treści nie są wybierane przez algorytmy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhoneiPadiOSKiosk Google Play