Apple

Tak naprawdę wygląda nowy Apple Watch 7

Paweł Winiarski
Tak naprawdę wygląda nowy Apple Watch 7
10

Nowy Apple Watch 7 ma pojawić się jeszcze tej jesieni, ale firma nie wskazała konkretnej daty. W sieci pojawiły się już jednak pierwsze zdjęcia prawdziwego zegarka.

Na konferencjach wszystko zawsze wygląda świetnie i choć generalnie elektronika Apple raczej niewiele różni się wizualnie na prezentacji od tego, co później ląduje na sklepowych półkach - to jednak nowemu Apple Watchowi 7 mogliśmy przyjrzeć się bliżej tylko na renderach i pieczołowicie przygotowanych materiałach filmowych.

Podstawową różnicą względem poprzedniego modelu smartwatcha jest powiększony ekran, dający zauważalnie większą przestrzeń roboczą. Jedni się z tego cieszą, inni w siódmej generacji liczyli już na całkowitą zmianę wyglądu zegarka - tego bym się jednak nie spodziewał. Tak, jak w przypadku prawie wszystkich produktów Apple, kształt staje się w pewien sposób ikoniczny i amerykańska firma trzyma się go przez długie lata.

Dowiedz się więcej: Apple Watch 7

Na pierwszych, nienajgorszej jakości, zdjęciach widać ile faktycznie więcej przestrzeni roboczej dostajemy. Ekran wydaje się zauważalnie większy, nie jest jednak płaski, ma znaczące zaokrąglenia na bokach i krawędziach.

Poza tym to po prostu poprzedni Apple Watch z tym samym procesorem, choć dostaniemy kilka zmian wewnątrz. Ot choćby 33% szybsze ładowanie, które udało się osiągnąć dzięki nowej ładowarce magnetycznej na kablu USB-C. Zegarek ma jednak wytrzymywać 18 godzin pracy na jednym ładowaniu, więc wciąż bez rewelacji. Natomiast jako użytkownik Apple Watcha 4 mogę z czystym sumieniem napisać, że nawyki ładowania zegarka wyrabiają się bardzo szybko, a doładowywanie w dzień kiedy sprzęt nie musi być na nadgarstku jest dość sprawne. Przy 33% wyższej prędkości ładowania będzie natomiast jeszcze sprawniejsze.

Boli natomiast brak zauważalnej rewolucji w funkcjach oferowanych przez zegarek. Automatyczne rozpoznawanie jazdy na rowerze to trochę mało w obliczu na przykład plotek o tym, że nowy AW miałby mierzyć temperaturę. Patrząc na to, co dzieje się na świecie, taka funkcja wydaje się zdecydowanie bardziej potrzebna.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu