Apple

Apple Watch 7 - dużo małych zmian, ale bez rewelacji

Konrad Kozłowski
Apple Watch 7 - dużo małych zmian, ale bez rewelacji
18

Poznaliśmy dziś nowy model Apple Watch Series 7 z większym i bardziej wytrzymałym ekranem, a także szybszym ładowaniem.

Najbardziej wytrzymały i z największym ekranem Apple Watch Series 7 nie jest jednak taką aktualizacją na jaką czekaliśmy. Bryła zegarka nie uległa zmianie w tak dużym stopniu, jak mówiły o tym przecieki. Zamiast ostrych krawędzi, niczym te w iPhonie 12, mamy jeszcze bardziej obłe kształty zegarka. Jest wodoodporny (WR50, IP6X).

Apple Watch Series 7 - co nowego?

Apple Watch 7 ma ramkę o szerokości poniżej 2 mm, a na ekranie wyświetlanych jest teraz więcej treści. To oznacza, że przeczytamy całą treść dłuższego SMS-a i wygodniej będziemy korzystać z aplikacji, których interfejs został zaprojektowany od nowa z myślą o dodatkowej przestrzeni. Pojawiły się nowe przyciski na ekranie, jak również nowe tarcze. Co więcej, po raz pierwszy w Apple Watchu pojawia się klawiatura ekranowa QWERTY, na której można pisać pojedynczymi znakami lub za pomocą gestów.

Nowy Apple Watch Series 7 wykrywa upadki na rowerze, ma jaśniejszy ekran wspiera klucze do domu oraz auta, a aluminiowe wersje są dostępne w pięciu wariantach kolorystycznych. Zegarek jest odrobinę większy, podobnie jak fizyczne klawisze oraz korona, ale pozostaje kompatybilny z opaskami, z których korzystaliśmy do tej pory.

Apple Fitness+ w nowych krajach, ale nie w Polsce

Aktualizacji doczekała się także usługa Apple Fitness+, gdzie pojawia się wsparcie dla treningów grupowych za pomocą SharePlay (nowość w iOS 15). Usługa wkracza do 21 nowych krajów, bardziej wyróżniani będą artyści obecni na platformie, a nową kategorią są medytacje prowadzone przez profesjonalistów. Fitness+ będzie można uruchomić na jednym urządzeniu i wznowić na innym, a wyczekujący funkcji "Time to Walk", gdy wybieramy się na konkretny spacer ze ścieżką audio, nareszcie ją otrzymają.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu