HTC

Tak ma wyglądać inteligentny zegarek HTC [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Tak ma wyglądać inteligentny zegarek HTC [prasówka]
1

W sieci pojawiły się fotografie przedstawiające nowego smartwatcha z Androidem Wear. Tym razem jego producentem ma być HTC oraz Under Armour.

Smartwatch HTC

O smartwatchu HTC mówi się od dobrych kilku lat. Dotąd jednak firma nie zdecydowała się wejść w ten segment (słusznie zresztą, patrząc na niezbyt imponującą sprzedaż). W sieci pojawiają się natomiast kolejne przecieki. Tym razem zegarek HTC został pokazany na fotografiach. Wszystko wskazuje na to, że, podobnie jak inne akcesoria fitness HTC, został on wyprodukowany we współpracy z firmą Under Armour. Jest to amerykański gigant specjalizujący się w ubraniach, sprzęcie i akcesoriach do sportu (a od niedawna również posiadający szerokie portfolio aplikacji fitness z Endomondo i MyFitnessPal na czele).

Sam smartwatch miałby mieć okrągły wyświetlacz i dość minimalistyczną obudowę. Na zdjęciach widać też pulsometr oraz dwa przyciski fizyczne. Na temat daty premiery i specyfikacji nie wiemy niestety nic więcej.

Turcja blokuje Google Drive, Dropbox, OneDrive i GitHub

Władze Turcji znowu wzbudzają kontrowersje. W minioną sobotę mieszkańcy tego kraju utracili dostęp do usług przechowywania plików w chmurze - Google Drive, Dropboksa i OneDrive. Zablokowano też platformę do hostowania kodu GitHub. Przyczyną ma być wyciek bazy e-maili należącej do Ministerstwa Energii i Zasobów Naturalnych. Miały być one przechowywane w tych serwisach, dlatego zdecydowano się na blokadę, aby uniemożliwić do nich szerszy dostęp. Kontrowersji dodaje fakt, że ministerstwem kieruje Berat Albayrak - zięć prezydenta Turcji, Recepa Tayyipa Erdoğana.

Baza, która wyciekła ma mieć 17 GB i zawierać 57 623 wiadomości e-mail - od 2000 roku do września br. Przyczyniła się do tego grupa hackerska Redhack. Władze w Ankarze zleciły już tamtejszym organom ścigania śledztwo w tej sprawie

Nowa Tesla 17 października?

Dość niespodziewanie Elon Musk zapowiedział nową premierę Tesli na 17 października. Póki co wiemy, że będzie to coś zupełnie nowego, a nawet stanowiącego pewnego rodzaju niespodziankę. Warto dodać, że niewiele później, bo 28 października ma się odbyć konferencja, na której we współpracy z SolarCity pokazane zostaną alternatywne źródła zasilania - jak chociażby dachy z paneli słonecznych.

Możemy snuć jedynie domysły, co zostanie pokazane wcześniej. Być może chodzi tutaj o nowy model auta?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu