Android

Przyjemny, przejrzysty, mój - launcher HTC Sense dostępny dla każdego

Konrad Kozłowski
Przyjemny, przejrzysty, mój - launcher HTC Sense dostępny dla każdego
63

Launcher HTC od zawsze mi się podobał. Z kolejnymi wersjami dojrzewał i stawał się coraz przyjemniejszy dla oka, lecz nigdy nie stałem się posiadaczem smartfona HTC, dlatego musiałem obejść się smakiem. Testowany od miesiąca w ramach zamkniętej bety launcher trafił właśnie do Google Play i każdy chętny może teraz sięgnąć po opracowane przez HTC funkcje i udogodnienia.

A jest ich całkiem sporo. Zacznijmy jednak oprawy wizualnej Sense Home, którego nie sposób pomylić z jakimkolwiek innym launcherem. Charakterystyczny zegar i pogodynka w górnej części ekranu prezentują się znakomicie, dlatego nie mam zamiaru podmieniać tego widżetu na inny. Ikony na ekranie głównym rzucają delikatny cień, co jest miłym dla oka dodatkiem i odskocznią od płaskiego launchera od Google. Siatka z ikonami wszystkich zainstalowanych aplikacji posiada kilka opcji personalizacji - sortowanie, wyszukiwanie, zmiana układ oraz ukrywanie/pokazywanie wybranych pozycji zezwalają na przystosowanie tej listy do własnych potrzeb, choć żałuję, że nie ma możliwości zmiany tła na jasne.

Na lewo od ekranu domowego znajdziemy BlinkFeed - narzędzie HTC agregujące informacje z sieci społecznościowych i nie tylko, by zaprezentować nam najistotniejsze wydarzenia z ostatniego czasu, a nawet wybiec odrobinę w przyszłość i zaserwować potencjalnie poszukiwane informacje, jak chociażby pobliskie restauracje w okolicach pory obiadowej. Niestety, BlinkFeed nie jest miejscem, które ustrzegło się obecności reklam - HTC co prawda nie wyświetla ich zbyt dużo, ale od czasu do czasu na nie natrafimy, co jest dość nieprzyjemną sytuacją w porównaniu do maksymalnie spersonalizowanego i wolnego od reklam strumienia informacji Google Now.

Wygodna personalizacja to prawdopodobnie najistotniejsza cecha launchera od HTC. Tajwańczycy wprowadzili tu sporo ułatwień, dzięki którymi zarządzanie układem ekranów, widżetami i tapetą jest komfortowe i błyskawiczne. Sporą rolę odgrywają również motywy, do których dostęp otrzymują niezalogowani użytkownicy. Zalecałbym jednak utworzenie konta, ponieważ dopiero wtedy możemy między innymi obserwować twórców ulubionych motywów. Pobieranie motywów i ich instalacja odbywa się po zaledwie jednym tapnięciu, lecz brak funkcji podmieniającej ikony czyni sam sklep z motywami mniej atrakcyjnym. Warto dodać, że wymagający użytkownicy nie znajdą tu zaawansowanych funkcji znanych choćb z lanuchera NOVA - jest łatwo i intuicyjnie, ale z pewnymi ograniczeniami.

Jeśli HTC Sense Home nie jest dostępny w Google Play dla żadnego z Waszych urządzeń, to bez problemu możecie sięgnąć po witryny generujące bezpośredni link do pliku APK lub serwis APK Mirror.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

HTCHTC sensehotmobile