HTC

Ten smartfon naprawdę jest nieśmiertelny. HTC HD2 "otrzymał" Androida 7.0!

Jakub Szczęsny
Ten smartfon naprawdę jest nieśmiertelny. HTC HD2 "otrzymał" Androida 7.0!
32

Ktoś jest jeszcze zaskoczony? Ja spodziewałem się, że to raczej kwestia czasu. Ulubiony telefon komórkowy modderów ponownie został wzięty na celownik speców z XDA-Developers i okazuje się, że daje radę uruchomić również Nougata. Oczywiście, wiele w tym zasługi samych twórców modyfikacji, a także ich sympatii do wyżej wymienionej słuchawki. To wszystko czyni zaś HTC HD2 prawdziwą legendą wśród smartfonów. Aż ciekaw jestem, czy jest coś, czego nie potrafi uruchomić. (poza iOS oczywiście)

Macs18max, członek społeczności modderów zgarnął całą pulę i zaprezentował działającego Nougata na tym smartfonie. Nie jest to jednak zwycięstwo bez skazy (chciałem użyć po prostu "flawless victory", ale byście mnie pewnikiem zjedli), bo pewne problemy jednak występują. Przede wszystkim, poprawnie działają jedynie dźwięk oraz WiFi. Co do ekranu - tutaj dzieją się "rzeczy niestworzone" i takiemu systemowi do stabilności jest naprawdę bardzo, bardzo daleko. Stąd też - HTC HD2 w takiej formie będzie tylko ciekawą zabawką, bo raczej nikt nie zdecydowałby się go użyć jako telefonu na co dzień. Jak bardzo "magiczny" jest to smartfon udowadnia to, że uruchomiono na nim właściwie każdą wersję Androida, a przy okazji - inne wersje Windows niż Phone 7, a także... Firefox OS.

Osobnym problemem jest już bardzo przestarzała specyfikacja sprzętowa słuchawki. Między innymi, 448 megabajtów RAM na pokładzie stanowi ogromną przeszkodę w korzystaniu z niektórych aplikacji. Te, nawet jeżeli się uruchomią, to po prostu nie będą działać tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Najlepsze lata dla HTC HD2 już minęły, ale ten staruszek jeszcze "daje radę". Niemniej jednak, respirator w formie bardzo oddanej mu społeczności swoje w tej kwestii robi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

HTCHTC HD2android 7