Android

Tak będzie wyglądał Android 5.0 Lollipop z Sense na HTC One M8

Konrad Kozłowski
Tak będzie wyglądał Android 5.0 Lollipop z Sense na HTC One M8
17

Wciąż nie doczekaliśmy się fali aktualizacji do najnowszej wersji Androida, ale może to ulec zmianie zaraz po Nowym Roku. Z Lollipopa cieszą się już posiadacze Samsungów Galaxy S5, coraz bliżej Polski są uaktualnienia dla modeli Motoroli, Sony swoim teaserem może sugerować właśnie aktualizację, a do...

Wciąż nie doczekaliśmy się fali aktualizacji do najnowszej wersji Androida, ale może to ulec zmianie zaraz po Nowym Roku. Z Lollipopa cieszą się już posiadacze Samsungów Galaxy S5, coraz bliżej Polski są uaktualnienia dla modeli Motoroli, Sony swoim teaserem może sugerować właśnie aktualizację, a do Sieci wyciekły zrzuty nowego Androida na flagowym modelu HTC.

Podobnie jak Samsung, HTC wcale nie zamierza w zupełności zrezygnować ze swojej wizji wyglądu systemu, choć tajwańczycy nie pozostawiają złudzeń, że będziemy mieć do czynienia z najnowszą wersją systemu. Wpływ stylu Material Design jest spory i widoczny jest przede wszystkim w animacjach, przede wszystkim po tapnięciu na aktywne elementy. Delikatnie zaskakujące może być oznaczenie nowej wersji Sense numerem 6, bo poprzedniej wersji Androida również towarzyszyła tak oznaczona wersja nakładki. Być może ulegnie to zmianie w momencie publicznej aktualizacji urządzeń.

Odświeżone są też powiadomienia oraz widok multitaskingu, który pozostał niemal niezmieniony względem stockowej wersji Androida 5.0. Najprawdopodobniej najistotniejszą zmianą jest pojawienie się sekcji szybkich ustawień, do których dostęp możliwy jest bez sięgania do przycisku w prawym górnym rogu. Pojawi się wsparcie dla powiadomień na zablokownanym ekranie, a w ustawieniach dodano między innymi funkcję wyszukiwania, która wspomoże nas, gdy nie będziemy w stanie namierzyć poszukiwanej przez nas pozycji.

Wraz z aktualizacją HTC wprowadzi zupełnie nową funkcję o nazwie "Easy mode" upraszczający oczywiście naszą współpracę z telefonem. Najczęściej używane apliacje są prezentowane wtedy w formie dużych kafelków. Nie wiemy kiedy dokładnie możemy spodziewać się tej aktualizacji, ale HTC zdeklarowało dostarczenie uaktualnienia w ciągu 90 dni od momentu udostępnienia jej przez Google. To oznacza, że termin minie 1 lutego 2015 roku - maksymalnie czekać będziemy jeszcze miesiąc, ale równie dobrze już na początku stycznia użytkownicy HTC One M8 mogą otrzymać swój spóźniony prezent świąteczny. Autor zrzutów ekranu postanowił także przygotować dwa klipy wideo prezentujące działanie nowej wersji Android na HTC One M8 i jak widać jego słowa się potwierdzają, bo system działa płynnie, a animacje są miłe dla oka.

Źródło: LlabTooFeR via AndroidCentral

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu