Google nie ustaje w pracach nad Androidem 5.0. Na serwerach firmy pojawiła się już kolejna aktualizacja oznaczona numerkiem 5.0.2. Jak nietrudno się d...
[Prasówka] Google łata Lollipopa. Android 5.0.2 debiutuje na pierwszych urządzeniach
Google nie ustaje w pracach nad Androidem 5.0. Na serwerach firmy pojawiła się już kolejna aktualizacja oznaczona numerkiem 5.0.2. Jak nietrudno się domyślić, ma ona przede wszystkim wyeliminować błędy w systemie i uczynić go bardziej stabilnym oraz niezawodnym.
Android 5.0.2
Zaledwie kilka tygodni temu Google wydał Androida 5.0.1, a dziś już na serwerach firmy dostępna jest wersja 5.0.2. Oba wydania są zbiorami poprawek i usprawnień. Android 5.0.1 został udostępniony Nexusom 5 oraz 6. Wydanie z numerkiem 5.0.2 trafia natomiast do Nexusa 7 z 2012 roku. Znajdziemy tutaj wszystkie zmiany z wcześniejszej aktualizacji, a także szereg nowych - w szczególności dotyczących kernela oraz skryptów wykonywanych podczas startu urządzenia. Wszystko to ma przyśpieszyć jego działanie oraz podkręcić wydajność. Załatano też kilka krytycznych błędów.
Wydany build nosi oznaczenie LRX22G i w ciągu kilku dni powinien być dostępny jako aktualizacja OTA. Póki co znajdziecie go na stronie Google'a. Żadnych informacji na temat wydania analogicznej paczki dla Nexusa7 (2012) z modemem 3G nie ujawniono.
The Pirate Bay pojawia się i znika
Interesujące jest to, co dzieje się z domeną thepiratebay.se w ostatnim czasie. Jak donosi TorrentFreak, domena na chwilę wróciła do żywych. Adres IP wskazywał na serwer ulokowany w Mołdawii. Na samej stronie natomiast widoczna była flaga oraz logo piratów, co sugerowałoby, że za całość są osoby w jakiś sposób związane ze "szwedzką zatoką". Niestety strona szybko z powrotem upadła i w chwili obecnej nie jest dostępna. Trudno jednoznacznie stwierdzić co to oznacza, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że The Pirate Bay prędzej czy później zostanie reaktywowane - pod tą albo pod nową postacią. Internet nie lubi luk.
Tegra K1 w modularnym smartfonie Ara
Kolejny duży sukces Nvidii. Chipy Tegra K1 zostaną użyte w modularnych smartfonach Ara, które miałyby w końcu zadebiutować komercyjnie w przyszłym roku. Mają to być te same układy, które znalazły zastosowanie w tabletach Nexus 9. Ale nie tylko "zieloni" będą dostarczać tutaj swoją technologię. Innym partnerem będzie firma Marvell, która wyprodukuje jednostki PXA1928 z czterema rdzeniami ARM-Cortex A53. Jak na modularne urządzenie przystało, użytkownik otrzyma wolną rękę i sam zdecyduje, jaki układ znajdzie się w jego urządzeniu. Wszystko wskazuje na to, że Tegra K1 będzie pozycjonowana jako górna półka, kiedy procesor Marvella ma stanowić raczej ekonomiczne rozwiązanie.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu