Mobile

SimCity BuildIt już w App Store i Google Play! Jest tylko jedno "ale"...

Konrad Kozłowski
SimCity BuildIt już w App Store i Google Play! Jest tylko jedno "ale"...
13

O zapowiedziach SimCity BuildIt - mobilne odsłonie tej serii gry - pisałem na AntyApps pewien czas temu. Dziś trafiła ona do App Store i Google Play, więc najszybciej jak było to możliwe odwiedziłem sklep i pobrałem ją na swój tablet. Prawie wszystko wygląda tak, jak się tego spodziewałem, ale błysk...

O zapowiedziach SimCity BuildIt - mobilne odsłonie tej serii gry - pisałem na AntyApps pewien czas temu. Dziś trafiła ona do App Store i Google Play, więc najszybciej jak było to możliwe odwiedziłem sklep i pobrałem ją na swój tablet. Prawie wszystko wygląda tak, jak się tego spodziewałem, ale błyskawicznie przekonałem się także, co najbardziej będzie przeszkadzało w rozgrywce.

Już w momencie odwiedzenia App Store/Google Play możecie zorientować się co przygotowało dla nas EA. SimCity BuildIt jest grą dostępną zupełnie za darmo, co może zwiastować tylko jedno - cały koszyk mikropłatności. Jednak nie sama ich obecność mnie najbardziej zirytowała, ale to, że już podczas wykonywania pierwszej czynności w grze możemy skorzystać z "punktów", które nabyć można za prawdziwe pieniądze.

Naturalnie na starcie mamy ich określoną liczbę, którą zwiększać można także przez zdobywanie osiągnięć, lecz od samego początku wyraźnie widać na co nastawieni są autorzy gry. O wiele bardziej wolałbym zapłacić za normalną wersję gry, która nie będzie na każdym kroku zachęcać mnie do kolejnych inwestycji, bym mógł dla przykładu szybciej postawić jeden czy drugi budynek.

Do samej rozgrywki ciężko się jednak przyczepić. Oczywiście jest to uproszczona wersja SimCity z desktopów, ale nasz nadrzędny cel pozostał niezmieniony - musimy zrobić wszystko, by mieszkańcy naszego miasta pozostawali zadowoleni oraz by ich liczba stale rosła. Podobieństw do desktopowej wersji gry jest kilka - dostępna jest wymiana surowców pomiędzy graczami, a odblokowywać można nie tylko specjalne budowle, ale także katastrofy naturalne i inną zawartość.

Wizualnie gra prezentuje się naprawdę fantastycznie, szczególnie na urządzeniach z ekranem Retina. Interfejs gry został przygotowany z myślą o urządzeniach mobilnych, więc wszystkie czynności wykonujemy w taki sposób, jak byśmy się spodziewali - przy użyciu dwóch palców możemy przybliżać i oddalać kamerę, a także ją obracać. Wszystkie przyciski są na tyle duże, by wygodniemożna było rozbudowywać miasto i nim kierować. Pojawiło się kilka różnic w porównaniu do zwykłego SimCity, ale wszystko to zostaje wyjaśnione na samym początku gry. Co ważne, możliwa jest rozgrywka bez połączenia z Siecią, co nie jest normą w przypadku gier EA. SimCity BuildIt jest jedną z tych gier, których należy spróbować, by móc wyrobić sobie opinię i do tego Was właśnie zachęcam. Bez wydania grosza można przekonać się, czy to coś dla nas.

SimCity BuildIt - App Store, Google Play

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhoneAndroidiPadiOSSimCity