Android

Zegarek LG G Watch R z Androidem Wear od jutra dostępny w Polsce!

Tomasz Popielarczyk
17

No to mamy świetną premierę na święta z Androidem Wear w roli głównej. W sieci Play od jutra znajdzie się zegarek LG G Watch R, a więc najnowsze urządzenie tego typu w ofercie koreańskiej firmy. Nie jest to co prawda oficjalna premiera LG z oczywistych względów (Android Wear nie został jeszcze dosto...

No to mamy świetną premierę na święta z Androidem Wear w roli głównej. W sieci Play od jutra znajdzie się zegarek LG G Watch R, a więc najnowsze urządzenie tego typu w ofercie koreańskiej firmy. Nie jest to co prawda oficjalna premiera LG z oczywistych względów (Android Wear nie został jeszcze dostosowany do naszego rynku), ale wydarzenie z całą pewnością zasługuje na uwagę - szczególnie teraz w okresie przedświątecznym.

O wprowadzeniu zegarka LG G Watch R do oferty Play oficjalnie poinformował rzecznik prasowy sieci. Urządzenie będzie dostępne już od jutra. Cena w ofercie na kartę jest stosunkowo wysoka i wynosi 1099 zł. Operator przewidział jednak bardziej korzystne oferty, w ramach których zegarek będzie dostępny nawet za symboliczną złotówkę. Szczegółowe cenniki mają pojawić się lada moment na oficjalnym blogu rzecznika Play.

Samego zegarka chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Pisaliśmy o nim już wielokrotnie - w tym raz podczas tegorocznych targów IFA, dzieląc się pierwszymi wrażeniami. Urządzenie posiada 1,3-calowy wyświetlacz Plastic OLED (P-OLED) o okrągłym kształcie. Na pokładzie znajduje się Snapdragon 400 z zegarem 1,2 GHz, 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci wewnętrznej. Za zasilanie odpowiada bateria o pojemności 410 mAh.

Konstrukcja jest kwestią gustu. Mi się podoba, choć niektórzy mogą jej zarzucać nieco zbyt sportowy charakter. Całość jest zgodna z normą IP67, a więc nie groźne jej pyły oraz woda. Wśród obecnych tutaj czujników, znajdują się: pulsometr, akcelerometr, barometr, żyroskop i kompas. Słowem, sprzęt ten nie odstaje w żaden sposób od standardów w tym, póki co dość wąskim segmencie.

Nie jest to oficjalna premiera LG z prostego powodu - Google nie chce, żeby zegarki z Android Wear trafiały do krajów, gdzie nie są obsługiwane polecenia głosowe w danym języku. Coraz śmielej się mówi, że ulegnie to zmianie w pierwszej połowie przyszłego roku, kiedy oficjalnie miałaby trafić do nas również Motorola Moto 360. Nic jednak nie zostało jednak w tej sprawie potwierdzone, a zatem musimy liczyć właśnie na operatorów oraz sieci handlowe, które zajmą się sprowadzeniem gadżetów na własną rękę. A skoro o tych ostatnich mowa, to uzyskałem informację, że LG G Watch R będzie niebawem dostępny również w RTV Euro AGD. O ile się nie mylę, jest to pierwszy gadżet z Android Wear, który jest wprowadzany na polski rynek na taką skalę. Nie ukrywam zaskoczenia. Na święta prezent jak znalazł (zakładając, że ktoś może sobie pozwolić na taki wydatek, rzecz jasna).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu