Microsoft

Surface Duo zmierzy się z największym problemem smartfonów. Bateria wystarczy na cały dzień

Konrad Kozłowski
Surface Duo zmierzy się z największym problemem smartfonów. Bateria wystarczy na cały dzień
11

Na takie wieści bez wątpienia czekali wszyscy, którzy wiążą sporo nadziei z Surface Duo - smartfonem Microsoftu z dwoma ekranami. Tym bardziej, że wcześniejsze doniesienia wskazywały na niedużą pojemność akumulatora.

Surface Duo to pierwszy taki smartfon Microsoftu

Z której strony by nie spojrzeć na Surface Duo, to będzie to naprawdę wyjątkowy produkt Microsoftu. To pierwszy smartfon pracujący pod kontrolą Androida i pierwszy telefon, który będzie członkiem rodziny urządzeń Surface. Co więcej, smartfon będzie wyposażony w dwa ekrany i będzie konstrukcją nawiązywał do pozostałych produktów Surface. Na przestrzeni ostatnich miesięcy otrzymaliśmy całe mnóstwo tych bardziej oficjalnych jak i mniej oficjalnych informacji oraz komunikatów na temat cech, funkcji i przyszłości Surface Duo. Wśród nich pojawiła się wzmianka o pojemności akumulatora, która wynosi 3460 mAh.

Surface Duo ze Snapdragonem 855? Zrozumiałe. Ale brak NFC to już szaleństwo…

Nie jest to kolosalna wartość, nie jest nawet duża. Można by rzec, że mamy do czynienia raczej z tradycyjną pojemnością, która w przypadku klasycznego smartfona mogłaby by uznana za całkiem niezłą. Przypomnijmy jednak o najważniejszej cesze Surface Duo, tak dla formalności: ten telefon będzie posiadał dwa ekrany, gdzie przekątna każdego z nich wyniesie 5,6 cala. Pamiętamy, że w planach Microsoftu nastąpiły przesunięcia i Surface Duo oraz Surface Neo zanotują pewne opóźnienia. Dlatego w dalszym ciągu polegamy w dużej mierze na doniesieniach nieoficjalnych, a najnowsze z nich dotyczy czasu pracy na baterii.

Bateria w Surface Duo wytrzyma cały dzień, ale nie oczekujcie nic więcej

Według Zaca Bowdena z WindowsCentral, Surface Duo zdoła pracować przez cały dzień bez dodatkowego źródła zasilania. Potwierdzona została pojemność wynosząca 3460 mAh i choć przekazywane są zapewnienia o braku potrzeby doładowywania w trakcie dnia, to nie powinniśmy oczekiwać mistrza wytrzymałości pod tym względem.

Microsoft tworzy dział rozwoju Androida dla niszowego Surface Duo

Surface Duo bez wątpienia będzie jednym z najciekawszych kawałków technologii w okresie premiery. Obaw, oczekiwań, nadziei i wątpliwości co do jego przyszłości jest bez liku, a wszystkiemu towarzyszy niemało emocji po stronie producenta, konkurencji i klientów. Jak pisałem wcześniej, Android jest bliżej Windowsa niż kiedykolwiek wcześniej i szczerze liczę na to, że premiera Surface Duo zbliży te platformy jeszcze bardziej. Konkurencja dla duetu iOS/iPadOS + macOS jest bardzo potrzebna.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu